Vietnam chce zrušit vízovou povinnost pro české občany

Vietnam připravuje kroky ke zrušení vízové povinnosti pro občany České republiky. Na rádiu Zet to uvedl velvyslanec Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Son. O vízové politice, ale i o přípravách přímého leteckého spojení z Prahy do Vietnamu, jedná více než třicetičlenná vietnamská delegace na právě probíhajícím česko-vietnamském Fóru cestovního ruchu.

„Vedením celé delegace byl pověřen generální ředitel sekce turistiky na ministerstvu cestovního ruchu. Spolu s ním přijedou i zástupci z ministerstva kultury a sportu. Navíc zde budou zastoupeni pracovníci patnácti cestovních kanceláří, takže celá delegace bude čítat kolem 35 lidí,“ řekl na rádiu Zet Truong Manh Son, který doufá, že fórum posílí turistiku obou zemí. K tomu je podle velvyslance potřeba učinit cestování do Vietnamu přístupnější. K čemuž by mohly přispět kroky jako je zavedení přímého letu nebo odstranění vízové povinnosti.

Oba kroky se na Fóru cestovního ruchu budou projednávat. Zavedení přímého letu má ale podle Truong Manh Sona ještě spoustu proměnných. „Už jsme jednali s Letištěm Václava Havla i s Vietnam Airlines. Vietnam nakoupil několik Boingů 787, které let zvládnou. Svoji roli ale hraje obsazenost jednotlivých letů. V tuto chvíli není úplně jisté, že by bylo provozování letu pro letecké společnosti rentabilní,“ řekl na rádiu Zet.

V případě víz je situace podle velvyslance příznivější, minimálně pro české občany. Ti mohou aktuálně získat víza do Vietnamu na ambasádě, nebo přímo na letišti, kde přistanou. „Na druhou stranu, pokud chce někdo z Vietnamu do České republiky, je s vízy zatím velký problém. Doufám, že se nám podaří s českou vládou tuto situaci vyřešit,“ řekl Truong Manh Son a zároveň naznačil, že Vietnam nemá problém zrušit vízovou povinnost jednostranně. „Už jsme ve Vietnamu jednostranně odstranili vízovou bariéru s pěti evropskými státy. Vzhledem ke kvalitním vztahům Česka a Vietnamu věřím, že se to povede i k České republice.“

 

 

Celý rozhovor s velvyslancem Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Sonem si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Vietnam chce zrušit vízovou povinnost pro české občany Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Whisky je nákladná, ale velmi výnosná investice

    Byznys ·

    Za loňský rok se na britských ostrovech prodalo téměř o třetinu více lahví whisky a jejich celková hodnota vyskočila meziročně o čtvrtinu na rekordní úroveň 9,5 milion…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.