Twitter daroval přes milion dolarů k boji proti Trumpovu migračnímu výnosu

Server BBC informuje o tom, že zaměstnanci sociální sítě Twitter darovali přes milion dolarů (v přepočtu téměř 25 milionů korun) neziskové organizaci American Civil Liberties Union (ACLU). Ta se zavázala bojovat proti exekutivnímu nařízení Donalda Trumpa, jež dočasně omezuje vstup uprchlíků a imigrantů ze sedmi zemí s muslimskou většinou na území Spojených států. Informaci přinesl zpravodajský server BBC.

Během posledních několika dnů se této organizaci hájící lidská práva podařilo nashromáždit ve veřejných online sbírkách kolem 24 milionů dolarů (v přepočtu 600 milionů korun).

Sbírka následuje silnou vlnu protestů, která se vzedmula poté, co prezident Trump svůj migrační výnos vydal. Proti Trumpovu nařízení už se veřejně vyslovilo mnoho významných společností, mezi něž patří například Amazon, Microsoft, Expedia, Apple a značný počet dalších, které vyjadřují obavy z jeho dopadů.

Společnost Lyft, která vytváří platformu pro takzvanou spolujízdu, podle serveru BBC prohlásila, že organizaci ACLU během následujících čtyř let věnuje milion dolarů.

Server TechCrunch přinesl informaci, že k téměř tisícovce zaměstnanců společnosti Twitter, která ve sbírce darovala více než půl milionu dolarů, se připojili výkonný ředitel firmy Jack Dorsey společně s jeho výkonným předsedou Omidem Kordestanim.

Portál Tech News také citoval z e-mailu, který obdrželi zaměstnanci společnosti Twitter. Hovoří se v něm o potřebě vytrvat a postavit se za obranu lidských práv a svobod, jsou-li v ohrožení.

Zpravodajský server Bloomberg navíc uvedl, že některé z největších technologických společností připravují otevřený dopis prezidentu Trumpovi, v němž vyjadřují obavy z jeho migračního nařízení. V rámci toho nabízejí pomoc “nápravy”.

Platforma pro mobilní komunikaci Viber svůj protest vyjádřila gestem solidarity a nabídla mezinárodní hovory zdarma do všech sedmi zemí, které výnos postihl. 

 

 

Zdroj: BBC, Zet

Twitter daroval přes milion dolarů k boji proti Trumpovu migračnímu výnosu Foto: PiXXart / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hodnota Bitcoinu opět přesáhla 1000 dolarů

    Byznys ·

    Hodnota kybernetické měny bitcoin se v rámci čtvrtečního obchodování po čtyřech týdnech vyšplhala opět nad hranici 1000 dolarů (zhruba 25 tisíc korun). Informovaci uve…

  2. Sold Out Biz: Jak odhalit, co klient chce

    Byznys ·

    První schůzkou s klientem by obchodník měl zjistit jeho potřeby. Začít proto hned prezentovat a nabízet není podle key account managera Milana Turka tím nejlepším krok…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.