Tesla svolává do servisu vozy Modelu X kvůli problematickým sedadlům

Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors Inc. svolává ve Spojených státech dobrovolně ke kontrole 2700 svých sportovně užitkových vozů Model X. Důvodem je možnost vadných blokovacích upevnění sedadel ve třetí řadě, které zvyšuje riziko, že by sedadla při srážce mohla spadnout dopředu. Oznámila to automobilka.

Kontrola se týká všech vozů Model X vyrobených do 26. března. Je to první svolávání ke kontrole těchto vozů od září, kdy je Tesla začala dodávat zákazníkům.

Tesla se rozhodla stáhnout vozy ke kontrole poté, co sedadla neprošla zátěžovým testem v Evropské unii. Tesla předtím uskutečnila 15 testů ve Spojených státech, ve kterých sedadla prošla. Testy v EU jsou mnohem přísnější, upozornila automobilka.

Oprava má trvat dvě hodiny. Celý proces opravy vozů má trvat zhruba pět týdnů, uvedl prezident prodeje Tesly Jon McNeil na tiskové konferenci a zdůraznil, že zatím nebyly hlášené v souvislosti s odhalenou závadou žádné problémy.

Sedadla pro Teslu vyrábí firma Futuris, která na sebe vezme veškeré náklady spojené s výměnou, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Tesla svolává do servisu vozy Modelu X kvůli problematickým sedadlům Foto: Hattanas / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.