První Disneyland v pevninské Číně otevřel brány prvním návštěvníkům

V Šanghaji byl dnes otevřen první zábavní park Disneyland vybudovaný na území pevninské Číny. Před zahájením provozu se sice objevily kritiky, že atrakce představují „americkou kulturní invazi“, zábavní park má však podporu komunistické vlády v Pekingu. Zahajovacích oslav se zúčastnilo více než 1000 představitelů vládnoucí komunistické strany, napsal zpravodajský server BBC News.

Generální ředitel společnosti The Walt Disney Company Bob Iger při zahajovacím ceremoniálu neopomněl zdůraznit, že šanghajský Disneyland nese řadu čínských rysů. Vedle tradičního disneyovského zámku, který je v Šanghaji vůbec největší na světě, a všudypřítomných postaviček myšáka Mickeyho a kačera Donalda tak v komplexu návštěvníci najdou čajovnu ve stylu domů stavěných ve východní Číně, postavičky inspirované čínským zvěrokruhem i typické čínské jídlo.

Analytici podle agentury AP předpokládají, že šanghajský Disneyland se stane nejnavštěvovanějším zábavním parkem na světě a bude přitahovat nejméně 15 milionů, ale možná až 50 milionů lidí ročně. Šanghaj představuje obrovský trh, který čítá 300 milionů obyvatel žijících v dosahu tří hodin cesty vlakem či autem. Jde také o jeden z nejbohatších regionů Číny.

Pro mnohé Číňany ale výše vstupného přesahuje jejich finanční možnosti. Nejvyšší cena vstupenek pro dospělé dosahuje 76 dolarů (více než 1800 Kč), levnější vstupné pro dospělé je 56 dolarů (téměř 1350 Kč). Průměrný čistý měsíční příjem v zemi je přitom pouhých 278 dolarů (6700 Kč).

V první den provozu byl ale zájem o zábavní park obrovský a před některými atrakcemi se navzdory dešti tvořily i několikahodinové fronty. Podle průzkumu ústavu SCC plánuje Disneyland navštívit 40 procent dotázaných z oblasti Šanghaje.

 

 

Zdroj: ČTK

První Disneyland v pevninské Číně otevřel brány prvním návštěvníkům Foto: psgxxx / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Rusko dojednalo v Aleppu dvoudenní příměří

  Společnost ·

  Rusko zprostředkovalo osmačtyřicetihodinové zastavení palby v syrském Aleppu. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na informaci ministerstva obrany. Příměří, údajně d…

 2. Reorganizace policie se odloží o měsíc

  Společnost ·

  Chystaná reorganizace policie se odloží ze začátku července na začátek srpna. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman na úterním mimořádném jednání Bezpečnostní rady stát…

 3. Prolamování ledů: Erdogan napsal dopis Putinovi

  Společnost ·

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan napsal svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi dopis, ve kterém vyjadřuje naději na zlepšení vzájemných vztahů. Médiím to řek…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.