Projekty určené na rozvoj vysokých škol nestíhají vyčerpat evropské dotace za 1,3 mld. korun

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v rámci operačního programu „Věda a výzkum pro inovace“ rozdělilo v letech 2007 až 2013 částku 12,6 miliardy korun. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu se MŠMT rozhodlo podpořit 66 projektů. Sedmnácti projektům nyní hrozí, že se jim nepodaří dočerpat evropské dotace na rozvoj vysokých škol v hodnotě 1,3 miliardy korun. Finanční prostředky z fondů EU měly být vynaloženy na výstavbu nových budov, modernizaci starších objektů nebo na nákup zařízení a přístrojů.   

„Z kontrolované prioritní osy se MŠMT rozhodlo podpořit celkem 66 projektů. U sedmnácti z nich, které získaly dotaci v celkové výši 1,3 miliardy korun, univerzity dosud nezačaly s realizací. Podle NKÚ hrozí, že tyto projekty se nepodaří do konce roku 2015 dokončit, a tedy že se část dotací nepodaří dočerpat,“ řekla mluvčí NKÚ Olga Málková.

Podle Málkové ministerstvo komplikovalo častými změnami v dokumentaci programu příjemcům orientaci v pravidlech čerpání dotací. Kvůli tomu tak zvyšovalo zátěž pro příjemce prostředků i pro samotné úředníky ministerstva.

„MŠMT například do srpna 2014 vydalo 7 verzí příručky pro žadatele, 15 verzí pravidel pro výběr dodavatelů a 38 metodických pokynů,“ uvedla Málková. 

 

Zdroj: ZET

Projekty určené na rozvoj vysokých škol nestíhají vyčerpat evropské dotace za 1,3 mld. korun Foto: ČTK/Fotobanka ČTK/Štěrba

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.