„Člověk s hendikepem nemusí skončit na vrátnici, může vést i firmu,“ řekla Petra Horáková

Srdcerváči jsou projektem, který se snaží šířit do společnosti skutečnost, že zdravotně postižení chtějí pracovat a jsou oproti zdravým jedincům mnohdy šikovnější a loajálnější. V pořadu Podnikání od A do ZET to řekla v rozhovoru s Margaretou Křížovou projektová manažerka Srdcerváčů Petra Horáková. Společnost se tak snaží pomoci hendikepovaným lidem s podnikáním. 

Srdcerváči spadají pod Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. „Úplně nejlépe, co můžete udělat, je, že v každé září začíná další ročník projektu Srdcerváči. Přihlásíte se tak do našeho řízení a zažádáte si o grant. Srdcerváči jsou tady od toho, aby šířili do společnosti fakt, že zdravotně postižení chtějí a mohou pracovat a mnohdy jsou šikovnější, pracovitější, loajálnější a mají silnější vůli než takzvaně zdravá populace,“ řekla Horáková na rádiu Zet.

Zdravotně postižená osoba s chutí pro podnikání může poslat svůj projekt, který následně posoudí odborná porota. Většinou pak dojde podle Horákové k podpoření všech drobných podnikatelů. Pokud přijde neúplný projekt, tak lidé nemusí zoufat. Srdcerváči totiž nezlomí hůl nad drobným podnikatelem ani v tomto případě.

Srdcerváči mají totiž k dispozici i své vlastní mentory a kouče, kteří jsou vždy ochotni podat zdravotně postiženým lidem pomocnou ruku.

„Máme celou řadu expertních dobrovolníků, které si mohou drobní podnikatelé z řad zdravotně postižených vybrat na našich stránkách. Jde o lidi z řad vysokých manažerů, specialistů, ale jde i o lidi, kteří se věnují svému podnikání a kteří jsou ochotni se v takzvaném expertním dobrovolnictví one to one (jeden odborník na jednoho zdravotně postiženého - pozn. redakce) tomu člověku věnovat a pomoci mu se posunout tam, kde on se v té kariéře vidí,“ sdělila Horáková.

Expertní dobrovolní mají rovněž za úkol pomoci překonat určitou hranici spojenou s ostýchavostí zdravotně postižených jedinců. Zejména se pak jedná o osoby, které žijí v regionech. Pražáci jsou přece jenom více otrkanější. Lidé z regionů tak bohužel mají psychickou ale i finanční bariéru. Člověk se zdravotním postižením mnohdy nemá finanční prostředky na cestování do Prahy.

Hendikepovaní i normální lidé by si měli zapamatovat jednu důležitou větu, kterou Horáková řekla na samotném konci pořadu Podnikání od A do ZET: „Člověk s hendikepem nemusí skončit na vrátnici, může vést i firmu“. 

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Petrou Horákovou si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Člověk s hendikepem nemusí skončit na vrátnici, může vést i firmu,“ řekla Petra Horáková Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Maduro čelí sankcím ze strany USA

    Byznys ·

    Uspořádání nedělních voleb do nového Ústavodárného shromáždění donutilo Spojené státy americké k uvalení sankcí na prezidenta Venezuely Nicoláse Madura. V pondělí o to…

  2. Indie objedná od Boeingu za 20 let 2100 letadel

    Byznys ·

    Americký výrobce letadel Boeing počítá s tím, že indické letecké firmy si u něj v následujících 20 letech objednají až 2100 letounů v hodnotě 290 miliard dolarů (6,4 b…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.