Firmě Nike roste zisk i tržby, polepšila si i díky fotbalovému mistrovství světa

Americké oděvní firmě Nike stoupl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 16 procent na 791 milionu dolarů (20,4 miliardy korun). Největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi včera informoval, že těžil zejména z vyšší poptávky po svém oblečení a po basketbalové a běžecké obuvi.

Tržby společnosti za tři měsíce do konce února stouply o sedm procent na 7,46 miliardy dolarů. Globální objednávky na její produkty na období od března do července navíc vzrostly o 11 procent, sdělila podle agentury Reuters firma.

Tržby Nike ve finančním roce 2013 dosáhly 25 miliard dolarů, což bylo zhruba o třetinu více, než vykázala dvojka na trhu, německá společnost Adidas. Nike po celém světě zaměstnává kolem 44 tisíc lidí. Je sponzorem řady sportovních týmů a obléká také mnoho hvězd různých sportů. V prvním čtvrtletí uplynulého finančního roku se společnosti dařilo i díky fotbalovému mistrovství světa v Brazílii, kde poprvé sponzorovala více týmů než Adidas.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Firmě Nike roste zisk i tržby, polepšila si i díky fotbalovému mistrovství světa Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Zisk italského Enelu se loni propadl o 84 procent

  Byznys ·

  Největší italská energetická společnosti Enel prudce klesl čistý zisk. Za loňský rok se propadl o 84 procent na 517 milionů eur (zhruba 14 miliard Kč). Hospodářské výs…

 2. Zisk zasilatelské firmy FedEx vzrostl o polovinu

  Byznys ·

  Americká společnost FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, dosáhla ve fiskálním třetím čtvrtletí růstu zisku o více než 50 procent na 5…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.