Drahé kovy přitahují čím dál více investorů, Česko je oproti zahraničí pozadu

Současná geopolitická situace zvýšila zájem o drahé kovy. Turbulentní ekonomické a politické události totiž vytvářejí z akciových trhů nejisté a nestabilní prostředí. Česko má s ohledem na investice do drahých kovů stále rezervy. Řekl to na rádiu Zet člen představitelstva České mincovny Aleš Brix. Podle něj totiž v zahraničí tvoří investice do drahých kovů 15 – 20 procent portfolia, kdežto v Česku jde o pouhé tři procenta.

Situace se ale zlepšuje i v tuzemských končinách. Investoři začínají obracet svoji pozornost na zlato a stříbro v podobě mincí a slitků. Z toho důvodu se zvyšuje regulace. O to se má zasloužit nově vytvořená Asociace pro investiční kovy a mince.

Její cílem je podle Brixe mimo jiné varovat lidi před neuváženými nákupy z neověřených zdrojů.

„Zatímco v zahraničí zlato a drahé kovy tvoří 15 až 20 % portfolia jednotlivých investorů, tak v České republice se bavíme zatím okolo třech procentech. Je tady poměrně velký prostor a potenciál jak s tím pracovat z hlediska možností, které se nabízí,“ řekl Brix.

Zájem o dravé kovy v současné době zvyšuje nestabilní geopolitická situace v čele s brexitem a nejasnou ekonomickou situací na akciových trzích. Lidé chtějí také vlastnit něco, na co si mohou fyzicky sáhnout.

Chtějí mít jistotu, jež bude uchovatelem hodnoty. V nejisté době se nechtějí spoléhat na peníze uložené na bankovních účtech, na nichž se snižují úrokové sazby.  

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s členem představitelstva České mincovny Alešem Brixem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Drahé kovy přitahují čím dál více investorů, Česko je oproti zahraničí pozadu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Fotogalerie: Historie americké vlajky

    Společnost ·

    Američané dnes slaví Den nezávislosti, který připomíná přijetí Deklarace nezávislosti Spojených států. V tento den jsou vlajkou se třinácti pruhy a padesáti hvězdami d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.