USA připravují útok na KLDR, stane se tak v případě selhání sankcí

Armáda Spojených států amerických se chystá na vojenský zásah proti Severní Koreji. Stane se tak v případě, že selžou politické i ekonomické sankce a USA bude nuceny bránit sebe včetně svých spojenců. Během schůze s jihokorejskými armádními představiteli a prezidentem Mun Če-inem to v pondělí sdělil šéf amerického sboru náčelníků štábů Joseph Dunford. Informace poté zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na oznámení Soulu.

Napětí mezi Pchjongjangem a Washingtonem se v posledních dnech zvýšilo kvůli obavám, že KLDR je schopná umístit jadernou hlavici do rakety, která může zasáhnout Spojené státy. Obě země si tak vyhrožují vojenskými zásahy. Severní Korea minulý týden oznámila, že vypracuje plán útoku na americký tichomořský ostrov Guam.

Jaderný program KLDR podle Dunforda představuje nebezpečí pro celé mezinárodní společenství. „(Dunford) ujistil, že americké jednotky jsou v plném rozsahu připraveny bránit naše spojence a Spojené státy,“ agentuře AP to v pondělí řekl mluvčí americké armády Darryn James.

Prezident Mun přitom v pondělí v samostatném prohlášení vyzval k mírovému řešení jaderné situace KLDR a uvolnění napětí na Korejském poloostrově.

 

 

Zdroj: ČTK

USA připravují útok na KLDR, stane se tak v případě selhání sankcí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trumpova nechtěná služba Nicolási Madurovi

    Společnost ·

    Po měsících útoků na neoblíbeného venezuelského prezidenta Nicoláse Madura se dnes ostatní země Latinské Ameriky za Venezuelu rázně postavily. Učinily tak ale na zname…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.