Prodej aut v EU obnovil v říjnu svůj růst, vzrostl o šest procent

Prodej nových osobních vozů v Evropské unii v říjnu meziročně stoupl o 5,9 % na 1,17 milionu. Navrátil se tak k růstu po dvouprocentním poklesu v předchozím měsíci. Informace vycházejí z údajů, jež ve čtvrtek zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Mezi lednem a říjnem se na území EU prodalo přes 12,8 milionu vozů. Jde o téměř čtyři procenta více než ve stejném období loňského roku.

V říjnu podle ACEA zaznamenaly nárůst téměř všechny velké automobilové trhy v EU, zejména Španělsko, Francie a Itálie. V Británii, která se nyní připravuje na vystoupení z EU, se však prodej automobilů propadl o více než 12 procent.

Odbyt mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen, v říjnu v zemích EU meziročně vzrostl o 11,2 procenta na 55 029 vozů. V období od ledna do října se prodej zvýšil o 7,1 procenta na 569 073 vozů, tržní podíl značky tak stoupl na 4,4 procenta ze 4,3 procenta před rokem.

Český Svaz dovozců automobilů již začátkem měsíce oznámil, že prodej nových osobních aut v ČR vzrostl od ledna do konce října o 6,6 procenta na 228 703 vozů.

 

 

Zdroj: ČTK

Prodej aut v EU obnovil v říjnu svůj růst, vzrostl o šest procent Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.