Personalistika Zet: Problémem managementu je neporozumění vizí ze strany zaměstnanců

Jestliže má management společnosti úplně odlišnou vizi oproti svým zaměstnancům, tak vzniká ve firemním prostředí disharmonie a roztříštěnost. Pak nestačí, že se pracovníci cítí dobře. Problém spočívá v tom, že neví, kam směřují. V pořadu Personalistika Zet to řekl zakladatel firmy Cocuma Petr Skondrojanis. Pořadem na rádiu Zet provádějí konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal.  

Společnosti musí mít dobrou firemní kulturu a patřičně respektovat své zaměstnance. Zaměstnanci uvnitř firmy mohou být sami sebou. Za nimi pak stojí lidé, kteří vědí, proč jejich firma funguje. Člověk musí vědět, že dělá práci, kterou má smysl. V tomto bodu je samotná vize společnosti zásadním předpokladem pro dosažení úspěchu. Pokud ji nemá firma správně nastavenou, tak i přes dobrý pocit zaměstnanců firemní kultura nefunguje, jak by měla. 

Podle Skondrojanise má management některých firem naprosto odlišnou vizi oproti celému zbytku společnosti.

„Vize je nejednoznačná, není jednoduchá, neumí se rozprostřít do firmy. Ti lidé tam chodí do práce a asi dělají práci dobře. Když se ale s nimi bavíte, tak neví, kam směřují. Toto je pro nás velice důležité. Vizi a vlastně smysl, proč v té firmě jste a proč ji dělají manažeři, považujeme za úplně klíčovou věc, aby firma měla obsah,“ řekl Skondrojanis.

Pokud pak management nedokáže svým zaměstnancům patřičně vysvětlit vlastní vize, tak dochází k nepochopení celého smyslu fungování společnosti. Jejich motivace pak může být naprosto odlišná od toho, co by si představovalo samotné vedení firmy. Z tohoto pohledu je podstatné se zaměřit na celkovou firemní kulturu a nejenom se starat o blaho samotných zaměstnanců. Ta jde totiž ruku v ruce s jejich pochopením samotné vize.

 

Pořad Personalistika Zet připravují a moderují konzultanti moderního HR Jiří Landovský a Štěpán Bartyzal. Pravidelný pořad rádia Zet o moderních trendech v HR je určený pro personalisty i pro firmy.

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Personalistika Zet: Problémem managementu je neporozumění vizí ze strany zaměstnanců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kampaň Zemana stála víc než dosud uvádí

    Společnost ·

    Předvolební kampaň prezidenta Miloše Zemana před prvním kolem voleb byla podle studie spolku EconLab nákladnější, než dosud vykázal. Organizace její náklady spočetla n…

  2. Brexit zřejmě sníží počet členů europarlamentu

    Společnost ·

    Evropský parlament bude v příštím volebním období, tedy v letech 2019 až 2024, s největší pravděpodobností menší než ten stávající. Jeho klíčový výbor pro ústavní zále…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.