Mladí olympionici jsou zpět. Češi měli v Buenos Aires rekordní úspěch

Na historicky třetích mládežnický olympijských hrách pro sportovce od 15 do 18 let zaznamenala česká reprezentace velké úspěchy. Naši sportovci na argentinských sportovištích v Buenos Aires získali dohromady 13 medailí z toho tři nejcennější. Zároveň to bylo poprvé, kdy se mládežnické olympijské hry konaly jinde než na euroasijské kontinentu. Pro Jižní Ameriku to byl druhý velký sportovní svátek v krátkém čase – před dvěma lety se totiž v sousední Brazílii konaly letní olympijské hry.

Na letních mládežnických olympijských hrách, které začaly 6. října a byly ukončeny závěrečným ceremoniálem 18. října se objevilo na 206 národů s bezmála 4000 atlety, kteří soutěžili celkem v 32 sportovních disciplínách. Hned čtyři z nich zažily svou olympijskou premiéru. Česká mládežnická reprezentace se s 13 medailemi umístila na 21. místě. Pro srovnání na minulých mládežnických hrách získala česká reprezentace medailí sedm a skončila tak na 40. místě.

Ondřej Hodboď – sedmnáctiletý atlet a člen české výpravy na těchto hrách – hodnotí tento výsledek jako velký úspěch a dodává: „Získali jsme nejvíce medaili na olympiádě mládeže v historii. Všichni jsme vložili do svého sportu maximum, nic jsme nepodcenili, to se vyplatilo a byli jsme odměněni. Tato událost byla pro nás všechny strašně motivační a doufám, že nám to všem vydrží a budeme minimálně tak úspěšní i na dospělých olympiádách.“

Nejúspěšnějším členem české mládežnické výpravy na takzvané malé olympiádě byla osmnáctiletá plavkyně Barbora Seemanová. Ta získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Barbora byla rovněž jediným členem české výpravy, která měla zkušenosti i s „velkou“ olympiádou. Té se zúčastnila před dvěma lety v Riu. Další zlatou šampionkou byla Barbora Malíková, která získala své zlato v běhu na 400 metrů, ve kterém dokonce jako jediná na argentinském stadionu Parque Polideportivo Roca pokořila hranici 55 sekund.

Další vzácné kovy vybojovali ještě basketbalistka Kateřina Galíčková, oštěpař Martin Florian, kanoista Jiří Minařík, badmintonistka Tereza Švábíková, judista Martin Bezděk, veslařky Anna Šantrůčková s Eliškou Podrazilovou, vzpěrač František Polák a kordistka Veronika Bieleszová.

Všichni tito výjimečně talentovaní mladí čeští sportovci v souladu s heslem této „malé“ olympiády Feel the future ukázali, že mají výborně našlápnuto na reprezentaci v dospělých disciplínách.

 

 

Zdroj: YRN

Mladí olympionici jsou zpět. Češi měli v Buenos Aires rekordní úspěch Foto: ČTK/Říhová Michaela

reklama

Další články

  1. 17. října představuje začátek konce Al Caponeho

    Společnost ·

    Nejznámější mafiánský boss Al Capone je před soudem uznán vinným. Nikoliv však za vraždy, které má obávaný šéf organizovaného zločinu na svědomí. Za mříže jde za daňov…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.