Letištní obchod Dufry koupí svého konkurenta WDF

Švýcarský provozovatel letištních obchodů Dufry koupí většinový podíl konkuretní italské společnosti World Duty Free téměř 3,6 miliardy eur (98,9 miliardy korun). Sloučená společnost se tak stane největším světovým provozovatelem obchodů na letištích, v přístavech a v turistických lokalitách, napsala agentura Reuters. World Duty Free (WDF) v současnosti ovládá holdingová společnost Edizione, kterou vlastní rodina Benettonů.

Edizione v sobotu oznámila, že Dufry prodá svůj podíl 50,1 procenta ve WDF. V Itálii je to druhá velká akvizice domácí firmy zahraničním kupcem za poslední týden. Čínská China National Chemical Corporation se minulolu neděli dohodla na koupi většinového podílu v italském výrobci pneumatik Pirelli.

Dufry transakcí upevní své postavení předního světového provozovatele obchodů na letištích, v přístavech a v turistických lokalitách. Celá skupina bude mít po sloučení zhruba čtvrtinový podíl na světovém trhu. Její roční tržby by se mohly pohybovat kolem devíti miliard dolarů.

Analytici navíc předpokládají, že nákupy v obchodech na letištích po celém světě porostou. Napomůže tomu podle nich rychlý růst v Asii, kde by v příštích osmi letech mělo vzniknout více než 350 nových letišť.

Dufry podle svého webu nyní provozuje přes 1650 obchodů na letištích, trajektech, v přístavech a v jiných turistických lokalitách. World Duty Free má bezmála 500 obchodů na skoro stovce letišť, a to včetně londýnských Heathrow a Gatwick.

 

Zdroj: ČTK

Letištní obchod Dufry koupí svého konkurenta WDF Foto: March Marcho / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Evropská unie obnovuje program družic Galileo

    Tech ·

    Evropská unie včera poslala na palubě ruské rakety Sojuz na oběžnou dráhu dva satelity, které budou součástí evropského navigačního systému Galileo. Šlo o první vypušt…

  2. BlackBerry se po třech letech vrátil k zisku

    Byznys ·

    Výrobce telefonů BlackBerry se ve čtvrtém čtvrtletí po více než třech letech vrátil k zisku. Jeho příjmy však stále klesají. Čistý zisk za tři měsíce do konce února či…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.