Škoda Auto má největší odbyt za posledních deset let

Prodej nových osobních aut se na českém trhu za první dva měsíce roku zvýšil meziročně o 21,6 procenta na více než 32 tisíc vozů. Jen za únor trh vzrostl o 28 procent. Také počet dovezených ojetých automobilů se zvýšil, a to o 21 procent.

Nejvíce nových vozů mělo značku Škoda. Mladoboleslavská automobilka se na prodejích podílela téměř 32 procenty. Její odbyt tak byl nejvyšší od roku 2004. Za ní následují značky Volkswagen a Hyundai. Češi měli dále zájem také o vozy Renault, Opel a Peugeot.

Podle Vojtěcha Opleštila z Automobilové expertní skupiny poradenské společnosti PwC je nárůst registrací v lednu a únoru poměrně překvapivý. Opleštil nečeká, že by takové tempo vydrželo po celý rok.

Spíše předpokládáme za rok 2015 nárůst lehce nad deseti procenty," sdělil ČTK.

Nové registrace lehkých užitkových automobilů vzrostly oproti loňskému roku o 41 procent na 2405 vozů. Nejvíce aut prodal v tomto segmentu Fiat, následují Peugeot a Ford. Registrace nákladních vozidel klesly o 1,9 procenta na 1430 vozů. Nejprodávanější byl Mercedes-Benz, následovaný značkami MAN a Scania. Registrací autobusů ubylo o 41 procent na 118 vozidel.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Škoda Auto má největší odbyt za posledních deset let Foto: ČTK/Jůnek Tomáš - Škoda Rapid

reklama

Další články

  1. Mrazy v USA zpomalily růst trhu s novými vozy

    Byznys ·

    Americký automobilový trh v únoru zaznamenal zpomalení růstu prodeje z lednových 14 procent na 5,3 procenta, tedy na zhruba jeden a čtvrt milionu vozů. Může za to mraz…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.