Infografika: KLDR a její technologická zaostalost, televize se Severokorejci dočkali až po roce 1990

Zatímco zbytek světa zaznamenal za poslední desetiletí ohromných technologických pokroků, Severokorejci byli doslova ve tmě. Jeden z nejslavnějších snímků pořízený z vesmíru zachycuje Severokorejský poloostrov, severní část je přitom zahalena do tmy a jih je naopak rozsvícen. Přestože mnoho Severokorejců získalo během posledních let přístup k elektřině, tak většina z nich ji nemá jak využít. Server Statista zveřejnil novou infografiku, v níž ukazuje, kdy se technologické výdobytky k Sevrerokorejcům vůbec dostaly.

Může to být vskutku zajímavý obrázek, jak Američané budou číst novinky z historického summitu v Singapuru. Ruku v ruce s jejich moderními telefony a tablety jsou v kontrastu proti nim Severokorejci sledující zprávy státní propagandistické mašinérie na svých zastaralých televizorech.  

Zdroj: Statista

Většina elektroniky, která je běžnou součástí současné společnosti, je pro Severokorejce příliš drahá a dostala se do země Kim Čong-una teprve nedávno.

Zdroj: YouTube / VideoFromSpace


Jako dobrý příklad pro představu může být televize. Ta se stala součástí amerických domácností od pozdních čtyřicátých let 2O. století. Vysílání Československé televize zahájilo svůj provoz v roce 1953. K Severokorejcům se televizní přijímače dostaly až v roce 1990. Stejné je to i s USB flash disky. Pašeráci je nyní využívají k tomu, aby přes hranice dostali filmy nebo moderní hudbu ze Západu.

 

 

Zdroj: Statista, Youradio News

Infografika: KLDR a její technologická zaostalost, televize se Severokorejci dočkali až po roce 1990 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Vláda chce představit plán investic na 10 let

    Společnost ·

    Vláda do konce června představí plán investic na následujících minimálně deset let. Na dnešní akci Institutu pro politiku a společnost to uvedla ministryně financí v d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.