Británie dosáhla maxim ve výrobě automobilů, velká část produkce směřuje do Evropy

Výroba automobilů v Británii v prvním čtvrtletí roku dosáhla svých 17 letých maxim. Slabší zájem na domácím trhu totiž kompenzovala rostoucí zahraniční poptávka. Britský svaz výrobců a prodejců aut (SMMT) ve čtvrtek uvedl, že výroba meziročně stoupla o 7,6 % na 471 695 automobilů.

Výroba automobilů v posledních letech patří mezi nejsilnější odvětví britského zpracovatelského sektoru. Britský automobilový průmysl se nicméně obává negativních dopadů plánovaného odchodu Británie z Evropské unie, uvedla agentura Reuters.

Více než tři čtvrtiny produkce automobilů v Británii jsou určeny pro zahraniční trhy. V prvním čtvrtletí se exportní výroba zvýšila o 11,5 procenta na 367 670 aut, zatímco výroba pro domácí trh o 4,3 procenta klesla a činila 108 737 vozů.

„Velká část produkce směřuje do Evropy. Je klíčové zachovat volný obchod mezi Británií a EU, jinak hrozí konec tohoto úspěšného příběhu,“ uvedl šéf SMMT Mike Hawes. Svaz očekává, že pokud si Británie po odchodu z EU zachová snadný přístup na evropské trhy, přesáhne v roce 2020 produkce aut v Británii dva miliony vozů.

 

Zdroj: ČTK

Británie dosáhla maxim ve výrobě automobilů, velká část produkce směřuje do Evropy Foto: josefkubes / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Netflix si našel cestu na čínský trh

    Byznys ·

    Internetová televizní služba Netflix našla způsob, jak proniknout na obrovský čínský trh. Společnost podepsala licenční smlouvu s populární platformou pro video stream…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.