BBC: Silicon Valley je plné očekávání, Snap zveřejní svoji první zprávu o zisku

Americká firma Snap zveřejní svoji první zprávu o ziscích. Silicon Valley bude tuto zprávu pečlivě sledovat. Podle BBC World Service tato čísla totiž napoví, jak se vlastníkovi Snapchatu bude dlouhodobě dařit.

Společnost Snap, která vlastní chatovací aplikaci Snapchat, dnes zveřejní jako veřejná společnost svoji první zprávu o ziscích. Silicon Valley bude tento stav detailně sledovat. Tato skutečnost totiž napoví, jak může americká firma dlouhodobě fungovat.

Informace rovněž přijde v době, kdy Snap čelí existenciální hrozbě kvůli svému rivalovi Facebooku. Když se Snap dostal v březnu na burzu, tak jeho cena vzrostla o 44 procent, což jej ohodnotilo na 30 miliard dolarů. 

Klíčovou věcí, na kterou se bude ve středu dbát důraz, je růst uživatelů aplikace Snapchat. S neschopností přilákat nové uživatele se nestále potýkala na Wall Street sociální síť Twitter. Jde o růst, který bude pravděpodobně měřítkem pro to, jakým směrem se akci firmy Snap vydají.  

 ________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Nově zvolený jihokorejský prezident Mun Če-in v rámci svého prvního projevu slíbil, že se zaměří na ekonomiku země a na vztahy s rozkmotřenou Severní Koreou. Za správných okolností by byl podle jeho slov i ochoten navštívit Pchjongjang. Nová jihokorejská hlava státu složila přísahu v budově Národního shromáždění v hlavním městě Soulu. Stalo se tak den po jeho zvolení. Bývalý právník pro lidská práva a syn severokorejských uprchlíků je známý pro své liberální názory. Napětí na Korejské poloostrově zůstává vysoké a poslední týdny se objevila hořká americká a severokorejská rétorika ohledně obchodních vztahů. Roste totiž riziko pojící se k dalším nukleárním testům KLDR. Mun rovněž slíbil, že sjednotí rozdělenou zemi, což způsobil korupční skandál jeho předchůdkyně Pak Kun-hje.

   

Australská senátorka Larissa Watersová se stala první političkou, která kojila v národním parlamentu. Členka levicové strany Zelených nakrmila během úterního hlasování svoji dvouměsíční dceru Alii Joyovou. Dolní komora parlamentu loni povolila kojení na půdě Senátu. Nikdo se ale k tomu až do této doby neodhodlal. Paní Watersová na svém Facebooku napsala, že parlament potřebuje více žen a rodičů.

 

Krajně pravicová poslankyně Marion Maréchal Le Penová, jejíž teta byla poražena v nedělních prezidentských volbách, opustila politiku. Podle jejích slov tak učinila kvůli „osobním a politickým důvodům“. Někteří ji považovali za budoucího vůdce Národní fronty, kterou založil její dědeček Jean-Marie Le Pen. Maréchal Le Penová řekla, že jí chyběla její dvouletá dcera, politiku ovšem neopustila na dobro. Marine Le Penová uvedla, že lituje rozhodnutí své neteře, ale „jako matka“ chápe, proč se tak rozhodla.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Silicon Valley je plné očekávání, Snap zveřejní svoji první zprávu o zisku Foto: Flickr.com

reklama

Další články

 1. Nominujte svůj internetový projekt do IEA16

  Komerční sdělení ·

  Máte poslední příležitost přihlásit váš internetový projekt do nejvýznamnější soutěže internetové efektivity, soutěže IEA. Nominace budou uzavřeny tento pátek 12. květ…

 2. BBC: Spojené státy vyzbrojí Kurdy pro boj o Rakka

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump schválil dodávku zbraní pro kurdské síly, které bojují proti takzvanému Islámskému státu (IS) v Sýrii. Uvedl to Pentagon. Podle BBC Wor…

 3. Soutěž o lístky na koncert Hanse Zimmera

  Komerční sdělení ·

  Nejžádanější skladatel filmové hudby Hans Zimmer v neděli 4. června zavítá do O2 Areny v Praze. Díky zet.cz můžete být u toho. Stačí se na našem Facebooku zapojit do s…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.