reklama

3 destinace, které doufají ve zvýšení cestovního ruchu díky novým Star Wars

Od chvíle, kdy v říjnu 2012 koupila americká mediální společnost Walt Disney produkční společnost Lucasfilm, je merchandising filmové série Star Wars viditelný úplně všude. Na vlně vyšších tržeb se po uvedení nové epizody Star Wars mohou kromě výrobců hraček nebo oblečení svézt i turistické lokality, ve kterých se natáčelo. Americká televize CNN na svých webových stránkách zveřejnila přehled tří míst, která by se mohla díky novému dílu Star Wars stát velmi populárními.

Mohlo by vás zajímat

1. Puzzlewood - Anglie

Malebnou venkovskou lokalitu nedaleko Gloucesteru v Anglii už zaplavily davy fanoušků v červenci 2014, kdy se rozšířily zvěsti o tom, že se scény ze sedmé epizody Star Wars natáčely právě tam. Puzzlewood je tajemně vyhlížející les se spoustou mechem porostlých skalních útvarů a jeskyní. 

Foto: Facebook Puzzlewood

Podle serveru nabízející krátkodobé dovolené Holidaycottages.co.uk se zvýšil počet rezervací v oblasti Puzzlewood o 85 procent. V další zvýšení návštěvnosti doufají také místní cestovní agentury, které nabízejí prohlídky lesa 16. prosince, tedy den před britskou premiérou filmu.

 

2. Ostrov Skellig Michael - Irsko

Foto: shutterstock.com

V rekordní rok, co se turistické návštěvnosti týče, věří letos Irsko. A to zejména díky hornatému ostrovu Skellig Michael ležícím u jihozápadního pobřeží Irska. Ostrov se díky Star Wars rovněž ocitne na stříbrném plátně. Skellig Michael je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO, a to zejména díky pozůstatkům klášterního komplexu ze 7. století.

 

3. Abú Zabí - Spojené arabské emiráty

Pouštní duny jsou neodmyslitelné pro kteroukoliv epizodu Star Wars. Zatímco v předešlých epizodách byly pouštní scény natáčené v Tunisku, v sedmém díle Síla se probouzí si tvůrci vypůjčili pouštní scenérii Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Největší arabský emirát se stává čím dál oblíbenější destinací hollywoodských tvůrců. Kromě Star Wars se tam nedávno natáčelo také pokračování série Rychle a zběsile. 

Foto: Disney/Lucasfilm

 

Zdroj: CNN, Zet

3 destinace, které doufají ve zvýšení cestovního ruchu díky novým Star Wars Foto: starwars.com

reklama

Další články

 1. Amazon musel stáhnout reklamu na seriál o vítězství nacistů

  Byznys ·

  Americká společnost Amazon musela po nátlaku úřadů i představitelů New Yorku stáhnout z metra kontroverzní reklamu na svůj seriál Muž z vysokého zámku. Firma 

  Česká taxislužba Liftago expanduje na Slovensko

  Byznys ·

  Společnost Liftago, která provozuje mobilní taxi aplikaci, expandovala na Slovensko. Od prosince nabízí své služby v Bratislavě. Během testovacího provozu v minulých 1…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.