Zaměstnavatelé budou muset změnit přístup, aby si zachovali nastupující Generaci Y

Do produktivního věku naplno nastupuje Generace Y neboli Mileniálové. Jde o lidi narozené mezi lety 1980 až 1995. Marketingový manažer společnosti ManpowerGroup Jiří Halbrštát říká, že jde o generaci, která má odlišné požadavky od té předchozí. Aby si firmy tyto zaměstnance udržely, tak jim musí neustále nabízet nové zkušenosti a dávat jim možnost spolupracovat na nových projektech. Pro Generaci Y je tohle mnohem důležitější než peníze.

Podle údajů Organizace spojených národů (OSN) budou lidé z této generace v roce 2020 tvořit 35 % veškeré pracovní síly na světě. Zaměstnavatelé v současnosti přicházejí na to, že k nové produktivní generaci musí změnit svůj přístup. Pokud tak neučiní, nebudou schopni udržet jejich loajalitu, pracovní zápal a angažovanost.

Jde o lidi, kteří vyrůstali ve světě, v němž docházelo mnohem rychleji ke změnám. Důvodem byl především nástup nových technologií a možnost pracovat všude na světě. „Změny vyžadují i ve svém životě. Jejich základní potřeba je neustále se setkávat s novými věcmi, získávat nové zkušenosti a mít velmi často změnu. To v těch klasických zaměstnáních zaměstnavatelé těmto lidem příliš nenabízejí,“ řekl Halbrštát.

 

Nejde jim primárně o zvýšení platu nebo povýšení

Změna přístupu nesouvisí se zvyšováním platu nebo frekventovanějším povýšením. Podle Halbrštáta jde naopak o drobnosti.

„Těm lidem je potřeba neustále nabízet nové zkušenosti, dávat jim možnost spolupracovat na nových projektech. Pokud dělají ve výrobě, tak nemohou dělat jednu činnost roky, ale i ve výrobě potřebují mít změnu častou, aby pro ně práce byla pestrá a získávali nové zkušenosti,“ sdělil na rádiu Zet Halbrštát.

Mileniálům se nejvíce přizpůsobil IT sektor. V něm je známá totiž potřeba flexibility, časté střídání projektů, možnost práce z domova nebo neformální firemní kultura. Podobné změny se v brzké době projeví podle Halbrštáta v České republice napříč všemi sektory a to včetně výroby.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s marketingovým manažerem společnosti ManpowerGroup Jiřím Halbrštátem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Zaměstnavatelé budou muset změnit přístup, aby si zachovali nastupující Generaci Y Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Cameron: Británie potřebuje nového lídra

    Společnost ·

    Britský premiér David Cameron dnes ve svém projevu oznámil, že do tří měsíců rezignuje na svou funkci. V ulici Downing Street 10 uvedl, že země potřebuje nového lídra.…

  2. Slavné britské tváře a jejich názor na brexit

    Společnost ·

    V pátek proběhlo v Británii historické referendum o budoucnosti členství země v Evropské unii. Kdo ze slavných britských herců, spisovatelů nebo podnikatelů se podporu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.