Výrobce smartphonů HTC propustí kvůli poklesu prodejů 15 % lidí

Výrobce chytrých telefonů HTC plánuje snížit svoji pracovní sílu o 15 procent. Ve včerejším oznámení firma uvedla, že zároveň o více než třetinu sníží i provozní výdaje. Důvodem je pokles zájmu spotřebitelů o její produkty. Tchajwanská společnost proto očekává v tomto čtvrtletí čistou ztrátu. Dříve avizované plány HTC na investice v Brně jsou na základě nových informací z počátku týdne nejasné.

Firma do konce letošního roku propustí 2 250 lidí. Krok je součástí plánu na snížení provozních výdajů o 35 procent, uvedl ekonomický list The Wall Street Journal.

Společnost HTC byla v minulosti největším světovým výrobcem chytrých telefonů z hlediska objemu. Firmě se ale nedaří přilákat nové zákazníky a její podíl na světovém trhu se během několika let propadl na méně než dvě procenta. V roce 2013 firma vypadla z desítky největších světových prodejců mobilních telefonů z hlediska odbytu. Minulý týden pak HTC oznámila, že vzhledem ke skomírající poptávce a slabým tržbám v Číně očekává ve třetím čtvrtletí čistou ztrátu.

Podnik se teď snaží o snížení závislosti na trhu s chytrými telefony, kde mají převahu jihokorejský Samsung a americký Apple. HTC pracuje kromě jiného na 3D brýlích a zaměřuje se také na aktivity v segmentu akčních kamer a zařízení pro měření tělesné aktivity.

HTC plánovala otevřít v červnu v Brně své opravárenské centrum mobilních telefonů pro Evropu. Jihomoravský ředitel developerské společnosti CTP Invest Tomáš Budař ale v pondělí ČTK řekl, že slibovaná investice HTC v Brně bude výrazně menší a není ani jisté, kdy výrobce elektroniky v Brně opravárenské centrum spustí. Necelých sto dosud přijatých zaměstnanců je podle ČTK zatím doma, pobírá plat a čeká, co bude dál.

 

Zdroj: ČTK

 

Výrobce smartphonů HTC propustí kvůli poklesu prodejů 15 % lidí Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Varufakis: Záchranný program nebude fungovat

    Společnost ·

    Bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis si myslí, že nový záchranný program, na kterém se Řecko dohodlo s věřiteli, nebude úspěšný. Varufakis to řekl v rozhovoru …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.