Výrobce čokolády Lindt obstál ve tříletém právním boji s Haribo o čokoládového medvěda

Švýcarský výrobce čokolády Lindt & Spruengli vyhrál soud s německým výrobcem cukrovinek Haribo. Firma Haribo v roce 2012 obvinila výrobce čokolády z toho, že se jeho produkt zlatého čokoládového medvěda příliš podobá logu výrobce gumových medvídků „Gold Bear“. Německý Spolkový soudní dvůr však rozhodl, že čokoládový medvěd nenapodobuje nebo neporušuje ochrannou známku výrobce želé bonbónů. Informovala o tom BBC.

Haribo vyrábí gumové medvídky od roku 1960. Lindt představil svou čokoládu „Teddy“ v roce 2011. Výrobce želé bonbónů o rok později požádal o stažení tohoto produktu z trhu. Podle něj byl zlatý čokoládový medvěd příliš podobný logu Haribo, které tvoří žlutý medvěd s červenou mašlí.

Německý soud nejprve rozhodl ve prospěch německého výrobce, ale odvolací soud později přehodnotil verdikt ve prospěch společnosti Lindt. Ta uváděla, že její zlatý medvěd byl stylizovaný do podoby velikonočních zajíčků zabalených do zlaté fólie se stuhou a malým zvonkem kolem krku, které firma poprvé vyrobila v roce 1952.

Soud ve svém prohlášení ve středu uvedl, že výrobek firmy Lindt může být popisován jako „Teddy“ nebo „čokoládový medvěd“ nikoli však jako „zlatý medvěd“.

 

Zdroj: BBC

· Zdroj: AFP

Výrobce čokolády Lindt obstál ve tříletém právním boji s Haribo o čokoládového medvěda Foto: Emka74 / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.