Výroba energií připraví o život ročně 500 tisíc lidí, nejbezpečnější zdroj energie vás překvapí

Ve chvíli, kdy člověk zapne světlo a nechá jej svítit po dobu delší, než je nezbytně nutné, tak si ani neuvědomí, kolik lidí zabíjí. Veškerý blahobyt, jenž se nám v průmyslovém světě dostává, přichází ruku v ruce s náklady, které se pojí k mnoha lidským životům. Dostatek energie bychom totiž neměli bez znečištěného prostředí. Server Statista přináší infografiku, kolik lidí přichází ročně o život kvůli získávání prostředků, které pohání svět.

Valné množství vyrobené energie má i svoji odvrácenou a temnou stránku. Tu představuje především znečištění životního prostředí.

Nejlépe na tom ale není ani energie pocházející z čistých a bezpečných zdrojů energie. Při instalaci a zavádění větrných nebo vodních elektráren dochází k selháním, která vedou k nehodám a úmrtím.

Zdroj: Statista

Nová infografika serveru Statista poukazuje roční bilanci v souvislosti s tím, kolik lidí přichází důsledkem získávání energií o život. Ročně pak jde konkrétně o 500 tisíc lidí.

Nejbezpečnější zdroj energie vás možná překvapí. Je jím totiž jaderná energie. Je zapotřebí poznamenat, že nepočítáme se skutečností vážící se k budoucí potřebě likvidace jaderného odpadu.

 

 

Zdroj: Statista, Youradio News

Výroba energií připraví o život ročně 500 tisíc lidí, nejbezpečnější zdroj energie vás překvapí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Bilý dům odložil sankce proti KLDR

  Společnost ·

  Bílý dům plánoval v úterý vyhlásit nové rozsáhlé sankce proti Severní Koreji, ale vzhledem k obnoveným nadějím na setkání Donalda Trumpa a Kim Čong-una je v pondělí od…

 2. Do USA míří vysoký severokorejský činitel

  Společnost ·

  Bývalý šéf severokorejské tajné služby Kim Jong-čchol, který nyní řídí agendu vztahů s Jižní Koreou, míří přes Peking do Spojených států. V úterý to uvedla jihokorejsk…

 3. Coca-Cola zahájí v Praze výrobu mléka pro Evropu

  Byznys ·

  Nápojářská firma Coca-Cola HBC ČR a Slovensko v úterý otevřela v pražských Kyjích dvě zmodernizované linky za více než 300 milionů korun. Bude nově vyrábět nápoje rost…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.