Volkswagen loni prodal rekordních 10,7 milionu automobilů

Německému automobilovému koncernu Volkswagen loni stoupl prodej o 4,3 % na rekordních 10,7 milionu vozů. Dobrou kondici zaznamenal zejména díky východní Evropě, Číně a Spojeným státům. Během prosince se prodej zvýšil o 8,5 procent na milion vozů díky růstu na čínském a německém trhu. Informace zveřejnila ve středu společnost, jejíž součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto.

Koncern Volkswagen je největším výrobcem automobilů v Evropě. Předloni navzdory negativním dopadům emisního skandálu vystřídal japonského konkurenta Toyota v čele světového automobilového trhu. Rivalové Toyota a Renault-Nissan zveřejní loňské údaje o prodeji svých aut na konci ledna a v únoru.

Koncern Volkswagen zahrnuje také řadu dalších značek, například Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche či Seat.

Škoda Auto již v úterý oznámila, že loni dodala svým zákazníkům rekordních 1,200 500 aut, což je o 6,6 procenta více než v předchozím roce. Milion aut překročila počtvrté v řadě. Největším trhem loni byla pro Škodu Čína s růstem o 2,5 procenta na 325 000 vozů.

Větší nárůst zaznamenala v rámci koncernu pouze divize značky Seat (14,6 procenta), MAN (11,6 procenta) a Scania (11,6 procenta). Mateřská značka VW loni vykázala růst o 4,2 procenta.

 

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen loni prodal rekordních 10,7 milionu automobilů Foto: AR Pictures / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.