Video: Jeff Bezos vyzkoušel obří robotí oblek

Zakladatel internetového obchodu Amazon a majitel vesmírné společnosti Blue Origin Jeff Bezos o uplynulém víkendu otestoval mechanický robotický oblek. Stalo se tak v neděli na konferenci MARS, která se zabývá strojovým učením, domácí automatizací, robotikou a vesmírem.

„Proč se cítím tak moc jako Sigourney Weaverová?“ zeptal se Bezos diváků konference, když odkazoval na hlavní herečku filmu Vetřelec.

Robotický oblek přitom nemá na svědomí žádná z Bezosových firem. Oblek pod označením Method 2 byl navržen jihokorejskou společností Hankook Mirae Technology. Na výšku má přes 4 metry a váží skoro jako Škoda Octavia, tedy 1,6 tuny.

„Je to prototyp robota, který může provádět úlohy na nebezpečných místech, kam často člověk nemůže,“ řekl předseda technologické firmy Yang Jin-ho. „Naším cílem je dokončit vývoj do konce roku 2017.“ Předpokládaná cena modelu je podle Yanga 8,3 milionu dolarů. 

Nejpozoruhodnějším rysem tohoto robota je, že se jedná o největšího existujícího humanoidního robota, který se pohybuje na nohou a nikoliv na kolech. Nohy robota Method 2 jsou nicméně stále nestabilní, i proto Bezos na konferenci MARS předvedla jen pohyby ramen a nepohyboval se po pódiu.

 

 

Zdroj: Zet

Video: Jeff Bezos vyzkoušel obří robotí oblek Foto: Twitter/@JeffBezos

reklama

Další články

  1. Japonci dnes převzali Plzeňský prazdroj

    Byznys ·

    Japonská skupina Asahi dnes převzala pivovar Plzeňský Prazdroj, který koupila s dalšími čtyřmi evropskými výrobci piva. Dá za ně téměř 200 miliard korun.Organizace fir…

  2. Euro kvůli pomalé inflaci oslabuje

    Byznys ·

    Kurz dolaru ve čtvrtek setrval po počátečním růstu bez větších změn. Euro naproti tomu oslabovalo kvůli zpomalení inflace v eurozóně. Dolaru prospěly údaje o růstu ame…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.