Výběrové řízení na tisk jízdenek pro DPP vyhrála Státní tiskárna cenin 

Výběrové řízení na tisk jízdních dokladů pro Dopravní podnik hlavního města Prahy vyhrála Státní tiskárna cenin. Státní tiskárna bude dopravnímu podniku jízdenky dodávat v letech 2013 až 2017 a celkem vyjde pětiletý kontrakt DPP na 170 milionů korun. Nové jízdenky budou podle ředitele podniku obsahovat nové ochranné prvky proti falšování.

„Zakázka na tisk jízdenek v minulých letech byla předmětem mnoha diskuzí, a proto věřím, že dopravní podnik má nyní stabilního a transparentního dlouholetého dodavatele. Současně budou mít jízdenky vyšší stupeň zabezpečení, čímž zamezíme jejich falšování a případným únikům příjmů dopravního podniku. Touto cestou bude Dopravní podnik pod mým vedením pokračovat,“ uvedl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš.

Kromě samotných jízdenek bude tiskárna DPP dodávat mimo jiné také průkazky MHD, kontrolní jízdenky, potvrzení o studiu, doklady o zaplacení přirážky nebo pokutové bloky.

Cena tisku jedné jízdenky je nyní 0,269 Kč. Vysoutěžená cena nové jízdenky je tak podle DPP přibližně o 28 procent nižší než v roce 2011, kdy část dodávky jízdenek stála až 0,37 Kč za kus.

Jízdenky mají nové prvky jako hologramy, QR kódy nebo speciální chemické barvy. Státní tiskárna cenin dodávala jízdenky DPP již od května 2012 poté, kdy podnik ukončil spolupráci s firmou Neograph, která měla být pro DPP nevýhodná.

Protikorupční fond dříve uvedl, že aby firma Neograph získala zakázku, musela v roce 2007 přistoupit na podmínku, že vztah mezi ní a DPP bude zajišťovat zprostředkovatelská firma Cokeville Assets Inc. z Britských Panenských ostrovů. Té se prý společnost Neograph zavázala platit 17 haléřů z každé jízdenky.

„Jsem přesvědčen, že transparentní kontrakt se Státní tiskárnou cenin je zárukou kvality jízdenek i potřebných bezpečnostních parametrů,“ řekl pražský radní pro dopravu Jiří Pařízek. Protikorupční policie již v souvislosti s tiskem a dodávkou jízdenek obvinila několik lidí včetně bývalého ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka.

Zdroj: ČTK

Výběrové řízení na tisk jízdenek pro DPP vyhrála Státní tiskárna cenin  Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Ukrajinci se přiklánějí k integraci s Evropou

    Společnost ·

    Možnost politické a hospodářské integrace Ukrajiny s Ruskem je mezi Ukrajinci stále méně populární. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky dnes pub…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.