Výbor britského parlamentu zkoumá daně korunního prince Charlese

Výbor pro veřejné finance britského parlamentu bude zkoumat daňová přiznání korunního prince Charlese. Hlavního spolupracovníka prince, Williama Nye, vlivný výbor vyzval, aby mu dnes odpoledne předal příslušné doklady, uvedla stanice BBC.

Výbor posoudí nejen to, zda princ platí správně daně, ale také se zamyslí nad tím, proč jeho vévodství nemusí platit daň ze zisku právnických osob a daň z kapitálových zisků. Členové výboru se nad touto praxí pozastavovali již v minulosti, ale pravidla se nakonec nezměnila.

Princ na rozdíl od své matky královny Alžběty II. není závislý na financích daňových poplatníků. O jeho živobytí je postaráno hlavně výnosy z vévodství cornwallského, které bylo ustaveno ve 14. století právě k zajištění finančních potřeb následníka trůnu. Platí pro něj přitom zvláštní daňový režim.

Rozlehlé vévodství se rozprostírá převážně v jihozápadní Anglii. Loni z hospodaření v Cornwallu princ podle BBC obdržel rekordních 19 milionů liber (asi 570,3 milionu korun), ze kterých musel zaplatit daň. Ze státní kasy ale naopak obdržel jako podporu 1,2 miliardy liber.

Zdroj: ČTK

Výbor britského parlamentu zkoumá daně korunního prince Charlese

reklama

Další články

 1. Čínský ekonomický růst znovu mírně zpomaluje

  Byznys ·

  Čínská ekonomika zpomaluje druhým čtvrtletím v řadě. Hrubý domácí produkt nejlidnatější země světa ve druhém kvartálu letošního roku činil 7,5 procenta, to je oproti před…

 2. Británie plánuje investovat do vývoje motorů

  Byznys ·

  Britská vláda a společnosti z automobilového průmyslu chtějí investovat jednu miliardu liber (30 miliard Kč) do výzkumného centra, které se bude zabývat vývojem nízkouhlí…

 3. Zloději ukradli originály Lutherových spisů

  Společnost ·

  Neznámí zloději v pátek z muzea ve středoněmeckém Eisenachu ukradli tři originály děl náboženského reformátora Martina Luthera, jejichž cena se odhaduje na nejméně 60.000…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.