V západní Evropě vzrostl díky levné ropě prodej automobilů

V západní Evropě loni vzrostl prodej osobních automobilů o více než sedm procent na 960 531 vozů. Podle Výzkumné společnosti LMC Automotive poptávku podpořily nízké ceny ropy a stoupající spotřebitelská důvěra. 

„Západoevropský trh má zaděláno na dobrý start,“ uvedl analytik LMC Jonathon Poskitt. „Spotřebitelská důvěra v regionu se zlepšuje a hospodářské vyhlídky se zdají být o něco příznivější vzhledem k očekávání, že ceny ropy po určitou dobu zůstanou na relativně nízké úrovni,“ dodal.

Největším automobilovým trhem v Evropě je Německo. Tamní sdružení automobilového průmyslu VDA již v úterý oznámilo, že prodej aut v Německu v lednu stoupl o 2,4 procenta na 211 000 vozů. Prodej aut se v lednu podle údajů ze začátku týdne zvýšil rovněž ve Francii, Itálii a Španělsku.

Britský svaz výrobců a prodejců automobilů SMMT dnes oznámil, že prodej aut v Británii v lednu stoupl téměř o sedm procent na 164 856 vozů. To představuje nejlepší lednový výsledek od roku 2007.

Údaje o lednovém prodeji automobilů v celé Evropské unii zveřejní 17. února Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Český Svaz dovozců automobilů minulý týden uvedl, že prodej nových osobních aut v tuzemsku se v lednu meziročně zvýšil o 15 procent na 15 727 vozů.

 

Zdroj: ČTK

V západní Evropě vzrostl díky levné ropě prodej automobilů Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Nespolehlivých plátců DPH je mezi firmami 165

    Byznys ·

    Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) stoupl do února na 165 firem. Oproti listopadu jde o desetiprocentní nárůst. Téměř 70 procen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.