V Řecku je na konci turistické sezony na prodej množství hotelů

Ačkoliv rok 2013 má být pro řecký cestovní ruch rokem rekordním, velký počet majitelů hotelů nabízí své nemovitosti na konci sezony na prodej. Jsou mezi nimi i hotely v oblíbených turistických rezortech. Upozornil na to řecký list Kathimerini.

List si udělal v listopadu a prosinci průzkum mezi internetovými realitními společnostmi a našel 125 inzerátů, které nabízely k prodeji malé a středně velké hotely na 19 řeckých ostrovech. Celková cena všech nabízených 125 hotelů činila 378,5 milionu eur (10,4 miliardy Kč). Nejvíce hotelů na prodej na konci roku bylo na ostrovech Korfu a Santorini.

Navzdory množství nabízených realit je počet transakcí v hotelovém sektoru malý a zaostává za minulými lety. Podle odborníků kupující čekají, že ceny budou dále klesat, napsala agentura Ansa.

Počet zahraničních turistů v Řecku za deset měsíců letošního roku stoupl o 15,5 procenta na 17,08 milionu. Zemi se tak dva měsíce před koncem roku podařilo překonat celoroční rekord. Další rekordní rok čeká země i příští rok. Kromě počtu turistů mají být letos rekordní i příjmy z turistiky. Za deset měsíců se příjmy z turistiky, včetně výletních plaveb, zvýšily o 14,8 procenta na 11,6 miliardy eur a jsou jen několik milionů pod rekordem z roku 2008.

Cestovní ruch je pro Řecko velmi důležitým odvětvím a jedním z hlavních pohonů ekonomiky. Na hrubém domácím produktu země se podílí 15 procenty a jedno z pěti pracovních míst je v cestovním ruchu.

Zdroj: ČTK

V Řecku je na konci turistické sezony na prodej množství hotelů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.