V Dukovanech skončila první letošní odstávka bloku

V Jaderné elektrárně Dukovany včera večer skončila první letošní odstávka. V bloku, který nevyráběl elektřinu celkem dvacet dní, energetici vyměnili pětinu jaderného paliva a udělali naplánované zkoušky zařízení. Odstávku dalšího bloku, která si vyžádá opět dvacet dní plánuje elektrárna záhájit na konci března.

Každý ze čtyř bloků jaderné elektrárny v Dukovanech se jednou za rok zastaví kvůli výměně části paliva a kontrolám. Pro letošek společnost ČEZ, která elektrárnu v Dukovanech vlastní a provozuje, počítá s celkem 138 dny odstávek. Jaderná elektrárna Dukovany pokrývá pětinu tuzemské spotřeby elektřiny a kvůli delší odstávce prvního bloku, jež se uskuteční v srpnu, její letošní produkce nepřevýší úroveň minulého roku. Tehdy Dukovany dodaly do sítě 15,37 terawatthodiny elektrického proudu.

První blok bude odstaven po dobu 60 dnů od 29. srpna. ČEZ u něj potřebuje do konce roku získat novou licenci na provoz. Jako poslední se v tomto roce v Dukovanech zastaví blok číslo čtyři, a to na 37 dní. Zahájení této odstávky je naplánováno na 25. prosinec.

 

 

Zdroj: ČTK

 

V Dukovanech skončila první letošní odstávka bloku Foto: shutterstock.com - Dukovany

reklama

Další články

 1. Zisk italského Enelu se loni propadl o 84 procent

  Byznys ·

  Největší italská energetická společnosti Enel prudce klesl čistý zisk. Za loňský rok se propadl o 84 procent na 517 milionů eur (zhruba 14 miliard Kč). Hospodářské výs…

 2. Zisk zasilatelské firmy FedEx vzrostl o polovinu

  Byznys ·

  Americká společnost FedEx, která je druhým největším leteckým přepravcem zásilek na světě, dosáhla ve fiskálním třetím čtvrtletí růstu zisku o více než 50 procent na 5…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.