Uprchlíci v Calais dostali k dispozici kvůli zimě obytné kontejnery

Uprchlíci v Calais dostali v neděli kvůli teplotám dosahujícím k bodu mrazu od francouzských úřadů obytné kontejnery a dva hangáry. S odvoláním na prefekturu departementu Pas-de-Calais to v neděli uvedla agentura AFP. Podle odhadů se v okolí Calais ve snaze dostat se přes Lamanšský průliv do Spojeného království pohybuje v současnosti od 550 do 800 běženců.

Migranti se za určitých povětrnostních podmínek mohou v Calais uchýlit na noc do obytných kontejnerů či hangárů od 1. prosince loňského roku. Do kontejnerů se jich vejde 85, do dvou hangárů celkem 313. Tuto zimu byla zařízení otevřená již 21 nocí. Podle meteorologické služby Météo-France klesne v okolí Calais v noci teplota k bodu mrazu.

Ve čtvrtek se v Calais popraly dvě skupiny migrantů - Afghánci a Eritrejci. Při střetech utrpělo 22 lidí zranění, z toho pět střelná. Čtyři lidé jsou nadále v nemocnici. Francouzská policie kvůli rvačce vyslala do Calais další posily. Nadále také pátrá po 37letém Afghánci, kterého podezřívá z postřelení pěti Eritrejců.

 

 

Zdroj: ČTK

Uprchlíci v Calais dostali k dispozici kvůli zimě obytné kontejnery Foto: ČTK/AP/Michel Spingler

reklama

Další články

  1. Novou jadernou doktrínu USA kritizuje i Čína

    Společnost ·

    Po sobotní kritické reakci Moskvy v neděli dal najevo negativní stanovisko k nové jaderné doktríně USA i Peking. Čínské ministerstvo obrany se podle agentury AP pozast…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.