U obce Columbia Lakes jižně od Houstonu se protrhla hráz

Přehrada Addicks, která chrání texaské město Houston před rozvodněnou řekou Buffalo Bayou, dnes dosáhla maxima své kapacity a voda nyní volně přetéká přes hlavní hráz. Informoval o tom podle BBC Jeff Linder z povodňové správy okresu Harris, jehož správním střediskem je Houston. V obci Columbia Lakes jižně od Houstonu se mezitím protrhla protipovodňová hráz, úřady proto nařídily místním lidem okamžitou evakuaci.

Již v pondělí začali ženisté z přehrady Addicks a také z rezervoáru Barker upouštět vodu, aby i přes zvýšení průtoku dále po proudu snížili tlak vody na hráze. Fakt, že voda nyní neregulovaně přetéká přes hráz, povede k dalšímu zvýšení hladiny řeky pod vodním dílem.

Podle Lindera je kvůli přeplněné přehradě obtížné řízeně vodu upouštět. „Je to něco, co jsme dosud nezažili,“ citovala Lindera agentura Reuters. Linder také řekl, že úřady vyzvaly obyvatele šesti houstonských čtvrtí v blízkosti přehrady, aby opustili své domovy.

Vodohospodáři se také obávají vývoje situace v rezervoáru Barker, který pomáhá kontrolovat tok Buffalo Bayou západně od Houstonu.

Po protržení ochranného protipovodňového valu u Columbia Lakes vyzvaly úřady tamního okresu Brazoria všechny obyvatele, aby okamžitě opustili své domovy. Fakt, že obci bezprostředně hrozí zaplavení, bylo jasné už o víkendu. V neděli dostali obyvatelé úřední dopis s doporučením k evakuaci. Okres Brazoria na twitteru rovněž požádal veřejnost, aby používala mobilní telefony jen v případech nouze, neboť systém je přetížený.

 

 

Zdroj: ČTK

U obce Columbia Lakes jižně od Houstonu se protrhla hráz Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Texas stále čelí záplavám, obětí přibývá

    Společnost ·

    Americký stát Texas i nadále bojuje se záplavami, jež způsobila bouře Harvey. Množí se zprávy o obětech, server BBC již například informuje o nejméně devíti úmrtích so…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.