Čtyřdenní stávka pilotů stála Air France více než miliardu korun

Více než 40 milionů eur (1,1 miliardy Kč) stála leteckou společnost Air France čtyřdenní stávka jejích pilotů. Uvedla to včera mluvčí společnosti a dodala, že vedení aerolinek se hodlá do konce tohoto týdne setkat s odbory. Piloti vstoupili do stávky kvůli mzdám při sobotním začátku fotbalového mistrovství Evropy ve Francii a ukončili ji včera večer.

Aerolinky se snažily zachovat co nejvíce letů, aby nebyla narušena přeprava fanoušků na mistrovství. Denně se jim podařilo zachovat více než 80 procent letů. Mezi zrušenými lety bylo také několik spojů mezi Paříží a Prahou.

Stávka pilotů přišla v době, kdy se v zemi konají celonárodní protesty proti reformě zákoníku práce, která má usnadnit přijímání i propouštění zaměstnanců. Vláda se prostřednictvím této reformy snaží povzbudit podniky k tvorbě nových pracovních míst. V minulých týdnech protesty narušily produkci rafinerií, železniční dopravu a také například odvoz odpadků z ulic Paříže.

Protivládní demonstrace se konaly i v úterý. Centra desítek měst zablokovaly desetitisíce protestujících. V Paříži se radikální demonstranti střetli s policií, která 15 lidí zadržela. Podle úřadů při srážkách utrpělo zranění šest demonstrantů a 20 příslušníků bezpečnostních sil.

 

 

Zdroj: ČTK

Čtyřdenní stávka pilotů stála Air France více než miliardu korun Foto: nui7711 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Prolamování ledů: Erdogan napsal dopis Putinovi

    Společnost ·

    Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan napsal svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi dopis, ve kterém vyjadřuje naději na zlepšení vzájemných vztahů. Médiím to řek…

  2. Zdeněk Altner volá po rozpuštění ČSSD

    Společnost ·

    Bývalý advokát Zdeněk Altner podal kvůli sporu s ČSSD podnět k rozpuštění či pozastavení činnosti strany. Svůj dopis adresoval vládě, po níž požaduje, aby jeho případ …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.