Trumpův sen se plní. O továrně v USA uvažuje i Samsung

Jihokorejská technologická firma Samsung plánuje rozšířit americkou výrobní stopu. Předběžně jedná o tom, že ve Spojených státech otevře výrobní závod na domácí spotřebiče. Prohlášení Samsungu přichází ve chvíli, kdy americký prezident Donald Trump tlačí na daňové a regulatorní reformy, které by podpořily investice do domácí výroby a vytváření pracovních míst.

V reakci na pověsti o americké továrně Samsungu minulý měsíc už Trump zveřejnil děkovný tweet: „Děkuji, Samsung. Rádi bychom vás měli.“

Mluvčí Samsungu ve středu uvedl, že firma začala s přezkoumáváním výrobních operací loni na podzim. Podle listu Wall Street Journal chce přesunout část produkce z Mexika. To ale Samsung odmítl komentovat. Počáteční investice do rozšíření aktivit v USA by se podle zdrojů měla pohybovat kolem 300 milionů dolarů (7,7 miliardy Kč).

Krok jihokorejské společnosti přichází ve chvíli, kdy americký prezident Donald Trump kritizuje společnosti, které vyrábějí zboží pro americké spotřebitele v zahraničí. Trumpova administrativa pohrozila vysokými dovozními cly.

Samsung není jediný, kdo přišel s plánem investovat v USA. I konkurent Samsungu, firma LG Electronics, minulý měsíc uvedla, že chce utratit 250 milionů dolarů do továrny ve Spojených státech. Generální ředitel Intelu pak před měsícem nabízel v Bílém domě své plány na továrnu v Arizoně za 7 miliard dolarů. Podle americké televize CNN však Intel oznámil 5 miliardové investice do stejné továrny už v roce 2011, kdy byl prezidentem ještě Barack Obama.

 

 

Zdroj: CNN, Reuters, Wall Street, Zet

 

Trumpův sen se plní. O továrně v USA uvažuje i Samsung Foto: GagliardiImages / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. IKEA se v Evropě zbavila 25 nákupních parků

    Byznys ·

    Švédský nábytkářský řetězec IKEA prodal 25 nákupních parků v osmi evropských zemích realitnímu fondu Pradera. Transakce v hodnotě 900 milionů eur (24,3 mld. Kč) se týk…

  2. Ceny ropy se propadly na letošní minima

    Byznys ·

    Ceny ropy se propadly o zhruba pět procent a dostaly se na nejnižší úrovně v letošním roce. Dolů je tlačí nečekaně prudký růst zásob suroviny ve Spojených státech. Sev…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.