Tesco v České republice stále prodělává, loni zaznamenalo čtyřmiliardovou ztrátu

Obchodní řetězec Tesco v České republice loni zaznamenal ztrátu dosahující 3,9 miliardy korun. V předchozím účetní období přitom britská společnost prodělala také téměř čtyři miliardy korun. Tržby řetězce loni vzrostly o 1,1 procenta na 41,7 miliardy korun. Údaje vycházejí z výroční zprávy firmy Tesco. Podle mluvčího řetězce Václava Koukolíčka hospodářské výsledky za loňský rok obsahují mimořádné odpisy majetku. 

„Jsme v procesu transformace našeho podnikání v České republice, vytvořili jsme jednu obchodní jednotku ve střední Evropě a jak dokazují naše pololetní výsledky, meziroční tržby rostly na všech středoevropských trzích,“ dodal Koukolíček.

Tesco letos zavedlo jednotný řídicí tým pro oblast střední Evropy. Prodejny v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku tak mají vedení v Praze.

Tržby českých obchodů Tesco včetně prodejů pohonných hmot dosáhly v aktuálním prvním finančním pololetí 20,8 miliardy korun, meziroční srovnání firma neuvedla. V celé střední Evropě řetězec zvýšil meziročně tržby bez prodejů pohonných hmot o 3,2 procenta.

„V průběhu (finančního) roku končícího 28. února 2015 byla spotřebitelská poptávka ovlivňována lehce se zlepšující důvěrou spotřebitelů a jejich příjmy i přes pouze mírný nárůst cenové hladiny,“ uvádí firma ve zprávě.

Média letos spekulují o budoucnosti řetězce na trzích střední Evropy. Slovenský portál Aktuality.sk v září uvedl, že investiční fond Hartenberg, jehož spoluzakladatelem je český ministr financí Andrej Babiš, vyjednává o koupi prodejen Tesco v České republice a na Slovensku. Fond ani české zastoupení společnosti Tesco informaci nekomentovaly, Babiš přitom ještě na jaře zájem o získání části Teska popřel.

Britské Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996, nyní provozuje 203 obchodů a podle svých internetových stránek zaměstnává v ČR téměř 14 000 lidí. Tesco je největší maloobchodní společností ve Velké Británii a třetím největším maloobchodním prodejcem na světě.

 

Zdroj: ČTK

Tesco v České republice stále prodělává, loni zaznamenalo čtyřmiliardovou ztrátu

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.