Technologická agentura ocenila nejlepší projekty aplikovaného výzkumu

V rámci Dne Technologické agentury ČR, který se konal ve čtvrtek 8. listopadu, byly vyhlášeny nejlepší projekty aplikovaného výzkumu. Nejlepší projekty Technologická agentura letos vyhlašovala již pošesté, tentokrát v kategoriích Business, Partnerství, Spolupráce a Governance. 

Ze čtyř vítězů pak účastníci galavečera vybírali cenu Český nápad – tu získal 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a firmy Princip, který se týkal vývoje rehabilitačních a diagnostických pomůcek pro neurologii a využíval 3D analýzy pohybu.

„Večer proběhl ve velmi pozitivní atmosféře a jeho důležitost podtrhla přítomnost premiéra Andreje Babiše, který je současně předsedou vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Ceny předávali například guvernér České národní banky Jiří Rusnok nebo předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová“, průběh večera Aleš Vlk z portálu Vědavýzkum.cz

Součástí dne TA ČR byla i dopolední konference s názvem Research Valuation. Ta se soustředila na nové technologie, inovace a mladou generaci. Jedním z řečníků byl například Robert Jan Smits – jeden z hlavních architektů aktuálních evropských programů na podporu výzkumu. „Dle Roberta Smitse se stávající program Horizont 2020 osvědčil a není třeba ho zásadně reformovat. Větší důraz by měl být kladen na mladé výzkumníky, inovace a také na start-upy“, dodal Aleš Vlk.

 

 

Zdroj: YRN

Technologická agentura ocenila nejlepší projekty aplikovaného výzkumu Foto: YRN

reklama

Další články

  1. Téma dne: Vysvědčení pro Trumpa

    Společnost ·

    Donalda Trumpa čekají krušné dva roky ve funkci prezidenta. V letos velmi sledovaných „midterms“, tedy volbách konajících se uprostřed čtyřletého prezidentského mandát…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.