Startuje autosalon v Ženevě, představí se na něm skoro tisícovka vozů

V Ženevě dnes prvním novinářským dnem začíná 87. mezinárodní autosalon. Představí celkem 900 vozů, z toho 150 světových a evropských výstavních premiér. Pro veřejnost bude autosalon otevřen od 9. do 19. března. Základní vstupné vyjde na 16 švýcarských franků (zhruba 400 Kč).

Škoda Auto si na hlavní evropskou výstavu první části roku připravila celkem sedm světových premiér, mimo jiné modernizovanou Octavii nebo Rapid. Renault do Ženevy přiveze přepracovaný městský model Captur a také obnovenou značku Alpine. Korejská automobilka Hyundai připravila kombi verzi svého modelu i30 vyráběného ve slezských Nošovicích.

Opel uvede Insignii druhé generace ve verzích Grand Sport a Sports Tourer a představí také nový crossover Crossland X. Seat přichystal pátou generaci Ibizy a Volkswagen rozšíří nabídku modelů o nové avantgardní „gran turismo“ Arteon. Volkswagen také v předvečer ženevského autosalonu představil koncept vozu, který jezdí zcela bez asistence řidiče a nemá ani volant. První plně autonomně řízený vůz Volkswagenu se jmenuje Sedric a některé jeho technologie by se měly v příštích letech objevit u jednotlivých značek koncernu, mezi které patří i Škoda Auto.

Sedric nemá volant ani pedály. Přivolá se prostřednictvím jediného tlačítka na dálkovém ovládání, rozpozná uživatele a řídí se jeho hlasovými povely. Po dosažení cílové destinace sám odjede na parkoviště, nebo k dalšímu uživateli. Elektrický Sedric se na silnici orientuje prostřednictvím laserových senzorů, kamer a mapových podkladů

„Vysoce automatizované vozy budou na trhu v průběhu několika let. Vozidla bez volantu a pedálů pak v dohledné budoucnosti,“ uvedl výkonný ředitel VW Group Mathias Müller.

Zkrátka nepřijdou ani milovníci rychlosti. Ferrari poprvé ukáže model 812 Superfast s výkonem 800 koní, který dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 2,9 sekundy a rozjede se až na 340 km/h. Jde o vůbec nejvýkonnější model Ferrari s motorem vpředu. 812 Superfast dostane revoluční řízení s elektrickým posilovačem, které má ve spolupráci s natáčecí zadní nápravou nové generace přinést řidiči skvělé jízdní zážitky.

Více o novinkách z ženevského autosalonu se můžete dozvědět z našeho magazínu Auto Zet.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

 

 

Startuje autosalon v Ženevě, představí se na něm skoro tisícovka vozů Foto: ČTK/Fluger René

reklama

Další články

 1. Republikáni představili svou náhradu za Obamacare

  Společnost ·

  Republikánští členové americké Sněmovny reprezentantů v pondělí představili návrh zákona, který by měl zrušit stěžejní část zdravotnické reformy bývalého demokratickéh…

 2. Kuba nezvládá uspokojit poptávku po doutnících

  Byznys ·

  Kuba má problémy s dodávkami některých prémiových značek doutníků kvůli nízké úrodě v minulosti a rostoucí poptávce. Jev zvaný El Niño způsobil nadměrné deště a nevhod…

 3. Boom biopotravin utichá, loni trh stagnoval

  Byznys ·

  Trh s biopotravinami a produkty ekologického zemědělství, které se prodávají v maloobchodu, loni podle agentury Nielsen téměř stagnoval. Vzrostl totiž pouze o 0,4 proc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.