Společnost BlackBerry představila nový model telefonu Z30

Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry představil svůj druhý plně dotykový model Z30. Následuje tak poslední trend chytrých telefonů, zvětšování úhlopříčky displeje. Novinka nahrazuje model Z10.

Z30 má pětipalcový Super AMOLED displej (téměř 13 centimetrů) s rozlišením 1280x720 pixelů, dvoujádrový procesor a nový operační systém BB OS 10.2. Rozměry Z30 jsou 140,7 × 72 × 9,4 milimetrů a hmotnost se vyšplhala na 170 gramů.

Použité fotoaparáty jsou podobné jako u modelu Z10, tedy přední dvoumegapixelový a zadní osmimegapixelový s autofokusem a LED diodou. Oba fotoaparáty nahrávají video ve FullHD rozlišení. BlackBerry označuje Z30 za svůj "největší, nejrychlejší a nejvyspělejší chytrý telefon", podle odborníků na mobilní technologie se ale jedná spíše o vylepšení prvního plně dotykového modelu Z10.

Smartphone bude v prodeji od příštího týdne ve Velké Británii a některých částech Blízkého východu. Později se dostane také na další trhy. Přesné datum ani cenu chytrého telefonu společnost zatím neuvedla.

Chytré telefony BlackBerry na trhu zaostávají za ostatními výrobci smartphonů jako například Apple a Samsung. Společnost se v červnu ocitla ve ztrátě a minulý měsíc uvedla, že vytvořila zvláštní komisi pro přezkoumání svých strategických možností, včetně prodeje firmy. Podle listu The Wall Street Journal (WSJ) se teď vedení společnosti snaží prodej podniku urychlit. Dohoda o prodeji by tak podle WSJ mohla být dokončena v listopadu letošního roku.

Zdroj: Mobilnet, ČTK

Společnost BlackBerry představila nový model telefonu Z30 Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

  2. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.