PwC: Ukrajinská krize letos způsobí pokles prodeje aut v Rusku až o 12 procent

Podle poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers letos poklesne trh s osobními automobily v Rusku o 8 až 12 procent. Příčinou poklesu podle PwC je ukrajinská krize, která má hlavní podíl na prudkému zpomalení růstu ruské ekonomiky a poklesu kurzu rublu.

Slabý rubl zvyšuje ceny osobních automobilů a jejich součástek dovážených ze zahraničí. Zvýšily se navíc úroky u úvěrů na automobily, protože ruská centrální banka kvůli stoupající inflaci a odlivu kapitálu způsobenému ukrajinskou krizí opakovaně zvýšila svou základní úrokovou sazbu.

V letošním prvním pololetí se prodej automobilů v Rusku podle PwC propadl meziročně o sedm procent na 1,16 milionu vozů. V celém loňském roce se snížil o 5,5 procenta na 2,6 milionu vozů. PwC nicméně podle agentury Reuters předpokládá, že prodej se během dvou nebo tří let vrátí na úroveň z roku 2012, a pak poroste o tři až tři a půl procenta ročně.

Zdroj: ČTK

PwC: Ukrajinská krize letos způsobí pokles prodeje aut v Rusku až o 12 procent Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Z prodejen Interspar se stanou obchody Albert

    Byznys ·

    Společnost Ahold provozující obchody Albert dnes začala s integrací prodejen Interspar do své sítě. Začlenění prodejen bude ukončeno příští rok a Ahold se díky němu má…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.