První „prémiový“ pick-up je na světě, představil ho Mercedez-Benz

Pick-upy jsou jedním z nejprodávanějších aut na světě. Svůj domov mají především v Americe. Jako lukrativní segment ho vyhodnotila i německá automobilka Mercedes-Benz, která v úterý představila koncept modelu X-Class. Podle ní půjde o světově první verzi pick-upu prémiové třídy.

„S Mercedes-Benz pick-upem vyplníme jednu z posledních mezer v našem portfoliu,“ uvedl šéf Mercedesu Dieter Zetsche ve svém prohlášení. Koncept modelu X-Class představila automobilka na ceremonii ve Stockholmu, a to rovnou ve dvou verzích. Prvním je „Stylish Explorer“ určený k přehlídce luxusu a designu Mercedesu. Druhý koncept je určený více do terénu a dostal jméno „Powerful Adventurer“. Do výroby mají jít koncem příštího roku.

Mercedes-Benz

Verze „Stylish Explorer“ bude jezdit na 55 centimetrových kolech a pozornost bude budit už jeho netradiční exteriér. Například zadní světla tvoří kontinuální pruh LED osvětlení. Vnitřek vozu pak odpovídá decentnosti a vkusu ostatních vozů Mercedes-Benz. Celý je pak laděný do kombinace dubu a hliníku. Základní varianty sériového vozu jistě budou uvnitř vyhlížet poněkud obyčejněji. Tvary i celkový koncept interiéru by ale měly zůstat.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

To verze „Powerful Adventurer“ bude nabízet výjimečnou výšku. Aby ne, má také stát na silných terénních pneumatikách. Interiér má odpovídat jeho robustnosti. Sedačky budou z černé kůže a palubní deska rovněž černá se zelenožlutými prvky. Neměl by na ní chybět ani hasící přístroj. 

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Dále se čeká, že model X-Class bude pohánět šestiválcový turbodiesel, který bude spárovaný se systémem 4MATIC stálého pohonu všech kol. Kromě toho bude vybaven redukční převodovkou a uzávěrkou centrálního a zadního diferenciálu. Pick-up pak na korbě uveze 1,1 tuny nákladu a nabídne schopnost odtáhnout až 3,5tunový přívěs.

Ve Spojených státech roste segment středně velkých pick-upů, do které X-Class spadá, roste o více jak 20 procent ročně. Dominuje také v Brazílii, Argentině nebo Austrálii. Podle magazínu Business Insider ale Mercedes neplánuje prodávat X-Class v USA. Místo toho se očekává, že své nové pick-upy nabídne v Evropě, Latinské Americe, Jižní Americe a Africe. Žádné oficiální informace o cenách pro X-Class nebyly zveřejněny.

 

 

Zdroj: Zet, Business Insider

 

 

 

První „prémiový“ pick-up je na světě, představil ho Mercedez-Benz Foto: Mercedes-Benz

reklama

Další články

  1. Panama přestává být daňovým rájem

    Byznys ·

    Panama ve čtvrtek podepíše mnohostrannou úmluvu o sdílení detailů týkajících se zahraničních daňových poplatníků s dalšími vládami. Jde tak o velký krok, který povede …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.