Primátorka Prahy Krnáčová se sejde s majitelem práv k Opencard

Primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) se dnes sejde se zástupci firmy eMoneyServices (EMS), která je majitelem práv k projektu Opencard. Řešit by měli možnosti další spolupráce. Technická podpora projektu skončila v závěru ledna a nikdo není schopen říct, co to bude pro provoz Opencard znamenat.

Praha má s projektem, který vyšel minimálně na 1,35 miliardy korun, dlouhodobé problémy. Potýká se s údajně nevýhodnými smlouvami z minulosti. EMS tvrdí, že bude dnes chtít slyšet, zda chce město ve spolupráci pokračovat, či nikoli. Platnost smluv vypršela už vloni. EMS od projektu odstoupila o víkendu. Zda a jak dlouho bude Opencard bez podpory EMS fungovat, není jasné.

Vedení města ujišťuje, že se pro stávající klienty, kterých je kolem 1,2 milionu, nic nemění. A noví budou mít od března na výběr mezi kartou a papírovým kuponem. Opencard ale bude Praha vydávat jen do doby, než dojdou licence, tedy zhruba do poloviny roku.

 

Zdroj: ČTK

Primátorka Prahy Krnáčová se sejde s majitelem práv k Opencard Foto: ČTK: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO)

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.