PŘEHLEDNĚ: Seznam pražských záchytných parkovišť

Minulý týden byl zahájen provoz zón placeného parkování na Praze 5 a Praze 6. Od čtvrtka se navíc rozšíří tyto zóny na území Prahy 3 a od 1. října i na území Prahy 8. V širším centru Prahy tak nezůstává moc míst, kde mohou lidé zaparkovat na delší dobu své vozidlo za rozumnou cenu. Přinášíme proto přehled pražských záchytných parkovišť P+R včetně jejich kapacity.

Rozšíření systému zón placeného stání se zdá být zaměřen proti autům těch lidí, kteří denně dojíždějí do práce ze Středočeského kraje. Je pravda, že tato auta často blokují stání pro ty lidi, kteří v těchto částech Prahy bydlí, přesto pracující musí někde zaparkovat. To mají řešit záchytná parkoviště uvedená níže. Jejich počet ale zůstává už dlouho nezměněný. Pouze dvě z nich (Radotín a Zličín) spadají pod městský obvod Prahu 5 a ani jedno pod Prahu 6. 

Další výstavbu záchytných parkovišť P+R Praha podle posledních informací ani nechystá.Praha 5 před časem uvedla, že by ráda vybudovala P+R hned na třech místech městské části, konkrétní kroky ale neučinila.

 

NÁZEV

ULICE

POČET MÍST

CENA

Radotín Prvomájová 36 20 Kč /den
Běchovice Českobrodská 92 20 Kč /den
Chodov Roztylská (v OC) 653 20 Kč /den
Opatov Chilská 181 20 Kč /den
Depo Hostivař Sazečská 169 20 Kč /den
Rajská zahrada Cíglerova 88 20 Kč /den
Černý Most I. a II. Chlumecká 294 + 131 20 Kč /den
Holešovice Vrbenského 74 20 Kč /den
Letňany Listova 633 20 Kč /den
Ládví Davídkova 78 20 Kč /den
Nové Butovice Ovčí Hájek 57 20 Kč /den
Skalka I. a II. Pod Strání 63 + 74 20 Kč /den
Zličín I. a II. Řevnická 83 + 61 20 Kč /den

 

 

Zdroj: Zet 

PŘEHLEDNĚ: Seznam pražských záchytných parkovišť Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.