Předsednický post OS Kovo obhájil Jaroslav Souček

Předsedou odborového svazu Kovo byl v pátek na sjezdu v Olomouci znovu zvolen Jaroslav Souček, který v čele tohoto největšího českého odborového svazu stojí od roku 2014. Dvaašedesátiletý Souček byl jediným kandidátem na předsedu a zvolen byl v prvním kole.

Souček se narodil 28. března 1955, trvalé bydliště má v Ohrazenicích u Turnova na Semilsku. Je absolventem Střední průmyslové školy strojní v Jablonci nad Nisou. V roce 1991 se stal předsedou odborů v podniku Sklostroj Turnov, kde předtím pracoval jako referent zásobování. Od roku 1997 byl místopředsedou svazu KOVO. Předsedou OS Kovo byl Souček poprvé zvolen v závěru roku 2014.

Na sjezd OS Kovo bylo do Olomouce pozváno 202 delegátů, kteří zastupují 96 000 členů svazu z celé republiky. Zahájení sjezdu se ve čtvrtek zúčastnil premiér Bohuslav Sobotka či předseda Senátu Milan Štěch. Na sjezdu jsou zástupci odborářů z 15 zemí.

Sjezd skončí v sobotu, kdy je naplánována závěrečná tisková konference nově zvoleného vedení odborového svazu.

 

Zdroj: ČTK

Předsednický post OS Kovo obhájil Jaroslav Souček Foto: ČTK/Peřina Luděk: Předseda OS Kovo Jaroslav Souček

reklama

Další články

  1. Kanada chce být příští Silicon Valley

    Byznys ·

    Americká vláda firmám ze Silicon Valley činí čím dál tím těžší rychle najmout talenty z jiných zemí. Chystá se totiž ukončit vízový program H-1B pro vysoce kvalifikova…

  2. Ceny ropy jsou na sedmiměsíčním minimu

    Byznys ·

    Ceny ropy na světových trzích se propadly o více než tři procenta a sestoupily na nejnižší úrovně za sedm měsíců. Dolů trh stáhly údaje, podle kterých zásoby suroviny …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.