PayPal se v červenci oddělí od eBay, akcionáři na tom vydělají

Americká internetová aukční síň eBay vyčlení svou divizi elektronických plateb PayPal do samostatné firmy. Podle zpravodajského serveru RTT News se tak stane 17. července. PayPal by tři dny poté měl vstoupit na burzu jako nezávislá firma.

Akcionáři eBay dostanou v poměru ke svému podílu v eBay akcie PayPal. Za každou akcii eBay, kterou budou vlastnit na konci obchodování 8. července, obdrží jednu akcii PayPal. S akciemi PayPal se poté bude obchodovat na burze Nasdaq.

Firma eBay představila plány na osamostatnění divize PayPal loni v září. Podle ní bude oddělení obou společností nejlepší cestou k dalšímu růstu a také nejvíce prospěje akcionářům.

PayPal vznikl na konci 90. let a jeho akcie vstoupily na veřejný trh v roce 2002. Krátce poté jej za 1,5 miliardy dolarů (dnešních asi 36,6 miliardy Kč) koupil eBay. Na konci prvního čtvrtletí měl PayPal ve 203 zemích 165 milionů aktivních uživatelů. Příjmy firmy se loni zvýšily o 19 procent na 8,03 miliardy dolarů a objem plateb vzrostl o 26 procent na 235 miliard dolarů.

 

Zdroj: ČTK

 

PayPal se v červenci oddělí od eBay, akcionáři na tom vydělají Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.