Osm záběrů traileru Rogue One, které v samotném filmu nenajdete

Minulý týden přišel do kin očekávaný spin-off ságy Star Wars, Rogue One, který se odehrává mezi epizodou III a IV. Mezi skalními fanoušky se poslední dny před premiérou diskutovala ale zejména velká přetáčka snímku. O tom k jak rozsáhlé úpravy byly vypovídá i porovnání výsledného filmu s upoutávkami. Na to, co najdete v trailerech nikoliv však ve filmu, se můžete podívat zde:

1. Hlášku K-2SO ohledně toho, že nezabije Jyn

Youtube/Star Wars

Droid K-2SO a jeho hlášky jsou jedny z nejzapamatovatelnějších momentů filmu. I proto si při několika příležitostech v upoutávkách můžete snadno všimnout, že jsou některé z nich ve filmu nezaznějí. Příkladem může být i tato scéna, kdy K-2SO řekne: „Řekli mi, že jsi přítel. Nezabiju tě.“

2. K-2SO neřekne, že mají 96% šanci na selhání

Youtube/Star Wars

Dalším příkladem může být tato scéna, kde droid říká, že mise Rogue One z 96% selže. To může fanouškům ságy Star Wars připomenout zejména protokolárního droida C-3PO, který se vyskytuje ve všech dílech a v řadě momentů má podobné hlášky. 

Podle Business Insideru tvůrci filmu zamýšleli pro postavy poněkud temnější dialogy. Upuštění od nich pak má pomoci, aby snímek nepůsobil na širokou veřejnost příliš depresivně. Studio Disney pak z droida K-2SO udělala „roztomilejší postavu“, kterou si oblíbí zejména menší diváci.

3. Jyn proti stíhačce TIE

Youtube/Star Wars

Jedna z nejzapamatovatelnějších trailerových lží. Když dojde na ukradení plánů Rebely, před hlavní hrdinkou Jyn se v upoutávce najednou vynoří nepřátelská stíhačka TIE. Je to krátký záběr, takže není jasné jak původně scéna pokračovala. Podle některých teorií se mohlo jednat o konečnou scénu předešlé verze filmu, v tom finálním ji ale neuvidíte.

4. Odraz Dartha Vadera

Youtube/Star Wars

Pro některé bylo snad hlavním lákadlem filmu slyšet opět sípavý hlas Dartha Vadera, který zde i v původní trilogii patří Jamesi Earlu Jonesovi. Tvůrci Rogue One patrně zamýšleli více scén s touto ikonickou postavou. Tuhle, kde se jeho silueta odráží v naleštěné podlaze, bohužel ve filmu nenajdete.

5. Rebelové nemají hologram Hvězdy smrti

Youtube/Star Wars

Jeden z trailerů ukazuje tento obrázek, kde se vedení Rebelů setká kolem velkého stolu na němž se objeví i hologram Hvězdy smrtiZatímco scéna sama o sobě se ve filmu objeví, hologram záhadně zmizel z konečného střihu. Podle Business Insideru mohla scéna v původní verzi trvat mnohem déle a být jen zkrácena.

6. Jyn ve filmu neřekne „I rebel“ tedy „Bouřím se“

Youtube/Star Wars

Je to zvláštní, že tak ikonická věta se nakonec do závěrečného střihu nedostala. Více scén ale naznačuje, že prvotní setkání Jyn s vůdci Rebelů bylo značně předělané. Můžeme tedy předpokládat, že věta byla součástí většího dialogu, který se tvůrci nakonec rozhodli odstranit celý. Není ale vyloučená také možnost, že postava Jyn měla v původní verzi jinou povahu i historii.

7. Běh s ukradenými plány

Youtube/Star Wars

Minimálně tři záběry v upoutávkách ukazují, že tvůrci původně zamýšleli samotný akt krádeže plánů Hvězdy smrti provést úplně jinak. Na z nich totiž Jyn běží s plány skrz nepřátelskou základnu nebo pláž. To se ale ve filmu vůbec nestane.

8. Krennic a plážová scéna

Youtube/Star Wars

Tento záběr naznačuje, že záporná postava Krennica měla bojovat s povstaleckými jednotkami přímo venku na pláži před základnou. Ve filmu je přitom téměř výhradně uvnitř základny.

 

 

 

Zdroj: Zet, Business Insider

Osm záběrů traileru Rogue One, které v samotném filmu nenajdete Foto: Youtube/Star Wars

reklama

Další články

 1. Alter Eko: Bude rok 2017 klidnější?

  Byznys ·

  Bouřlivý rok 2016 se pomalu blíží ke konci. Svět během něj zažil hned několik nepříliš příjemných situací od zpomalování čínské ekonomiky přes nízké ceny ropy po rozho…

 2. Basketbal pomáhá Nike na nohy

  Byznys ·

  Přední výrobce sportovního oblečení Nike vykázal lepší než očekávané zisky. K lepším výsledkům pomohlo zejména oživení oživení basketbalového byznysu firmy. Čtvrtletní…

 3. Kuba se dočká internetového připojení

  Společnost ·

  Kubánská vláda oznámila, že v havanských soukromých domech umožní dvouměsíční zkušební režim internetového připojení. Státem vedená telekomunikační společnost ETECSA p…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.