Nová americká vláda zakázala některým institucím kontakt s médii

Nová americká vláda zakázala kontakt Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) s médii. Ve středu o tom informovala agentura AP s odkazem na interní oběžníky, které EPA dostávala od páteční inaugurace prezidenta Donalda Trumpa. Organizace také nesmí dočasně poskytovat nové granty a uzavírat nové smlouvy. Některé vládní zdroje uvedly, že zákaz komunikace s veřejnosti bude platit do konce týdne.

EPA podle AP nesmí vydávat tiskové zprávy, provozovat blog ani rozesílat informace v sociálních sítích. Opatření bude mít okamžitý dopad na aktivity organizace na celém území státu, napsala AP.

Agentura pro ochranu životního prostředí poskytuje ročně granty a uzavírá smlouvy za miliardy dolarů. Cílem je podpora vědeckého výzkumu a programů na ochranu životního prostředí.

Trump během volební kampaně sliboval omezení nebo zrušení dřív schválených rozhodnutí, která z ekologických příčin regulují těžební činnost. Do čela EPA Trump nominoval bývalého oklahomského ministra spravedlnosti Scotta Pruitta, který ve své dřívější funkci EPA několikrát zažaloval. Senát se ještě k Pruittově kandidatuře nevyslovil.

Podle AP dostaly podobný příkaz i některé další vládní úřady včetně ministerstev zemědělství a vnitra. Například Zemědělská výzkumná služba (ARS) amerického ministerstva zemědělství údajně nesmí vydávat tiskové zprávy, publikovat fotografie ani šířit zprávy v médiích a na sociálních sítích.

Ministerstvo se v úterý podle agentury Reuters od této informace distancovalo s tím, že pokyn k zastavení styků s médii byl rozeslán bez vědomí ministerstva „dřív, než budou vydány příslušné směrnice“.

 

 

Zdroj: ČTK

Nová americká vláda zakázala některým institucím kontakt s médii Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.