Nelegální těžba bitcoinů je v trendu, čínská policie zabavila 600 počítačů

Policie v severočínském městě Tchien-ťin zkonfiskovala 600 počítačů používaných k těžbě bitcoinu. Došlo k tomu poté, co tamější provozovatel elektrické sítě zaznamenal nebývale vysokou spotřebu proudu. Ve středu o tom informovala agentura Nová Čína, podle níž šlo o největší krádež elektřiny za poslední roky.

Provozovatel si všiml náhlých větších ztrát energie na jedné lince, které ve špičce dosahovaly až 28 procent. Následně zjistil, že elektroměr byl upraven způsobem, který se typicky používá k vyhýbání se platbám za elektřinu. Policie zabavila i osm ventilátorů, zpráva ale neuvádí kdy k tomu došlo. Pět lidí vyšetřuje a dalšího kvůli stejné záležitosti zadržela.

Na čínském území se těžila většina kryptoměn. Po loňském zásahu vlády ale podle agentury Reuters neznámo kolik firem, které se těžbou zabývaly, muselo své farmy zavřít nebo se muselo přestěhovat.

Těžba kryptoměn probíhá prostřednictvím matematických operací na vysoce výkonných počítačích. Vyžaduje velké množství energie, a těžaři proto vyhledávají místa se snadným přístupem k levné elektřině.

 

 

Zdroj: ČTK

Nelegální těžba bitcoinů je v trendu, čínská policie zabavila 600 počítačů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.