Nehoda autobusu v Bavorsku si vyžádala mnoho obětí

Během pondělní nehody autobusu v Bavorsku zemřelo mnoho lidí. Informoval o tom mluvčí německé vlády. O přesným počtu ale neuvedl. Informace o obětech potvrdila i německá vláda.. Ta už dříve sdělila, že po nehodě a následném požáru autobusu se pohřešuje 18 lidí.

„Bohužel řada lidí, kteří se zúčastnili zájezdu ze Saska, přišla o život v hořícím autobusu,“ uvedl mluvčí spolkové vlády Steffen Seibert.

Policie už dříve informovala o tom, že při nehodě na dálnici A9, asi 30 kilometrů západně od české Aše, utrpělo zranění kolem 30 lidí. Celkem bylo v autobusu 48 lidí.

Místo nehody se ještě v pondělí chystají navštívit spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt a bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.

 

Zdroj: ČTK

Nehoda autobusu v Bavorsku si vyžádala mnoho obětí Foto: ČTK/DPA/News5 / Fricke

reklama

Další články

  1. Karlovarský festival pokračuje 56 projekcemi

    ·

    Šestapadesáti projekcemi pokračuje v sobotu 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Z filmů v hlavní soutěži se představí rusko-finsko-německý…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.