„Narodila jsem se s tužkou v ruce,“ říká podnikatelka Jana Merunková

Globální stratég a kouč Jan Mühlfeit si do svého pořadu Myšlení první ligy pozval tentokrát Janu Merunkovou, spoluzakladatelku obecně prospěšné společnosti yourchance, která pomáhá těm, kteří vzešli z dětských domovů, začít nový, a úspěšnější život.  

Merunková začínala ve víceúrovňovém marketingu a koučinkem manažerů. Později dostala k výuce finanční gramotnosti v dětských domovech. Během let však tato aktivita přerostla do mnohem širšího integračního programu. Ten nese název „Začni správně“. Pomáhá mladým lidem z dětských domovů v tom, jak se zorientovat ve světě financí, jak se prosadit na trhu práce, jak najít bydlení a postarat se o něj a jak se zorientovat v právním světě.

Vlohy Jany Merunkové ke čtení, psaní a číslům se projevovala od útlého věku. Od mala ráda četla, psala, své první texty publikovala již v 15 letech. Vedle toho závodně tancovala, což ji do podnikatelského života poskytlo houževnatý a cílevědomý přístup.

Jana Merunková působí v neziskovém sektoru již 17 let. Za tu dobu prožila mnohé změny a může tak porovnat, jak se firmy v oblasti společenské odpovědnosti posunuly dopředu. „Myslím si, že se v posledních pěti šesti letech povedlo dojít do fáze, kdy už opravdu můžeme hovořit o společenské odpovědnosti firem. Dříve to dárci brali jako sponzoring. Chtěli vidět svá loga a pochlubit se tím, že přispívají. Kdežto nyní chtějí vidět výsledek společenský dopad. A chtějí vidět, že ta částka, kterou darovali, je skutečně darovaná a nestojí za tím marketing.“

 

Text obsahuje pouze část informací z rozhovoru mezi Janem Mühlfeitem a Janou Merunkovou. Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: ZET

„Narodila jsem se s tužkou v ruce,“ říká podnikatelka Jana Merunková Foto: Zet

reklama

Další články

  1. Polovina Britů je pro další referendum o brexitu

    Společnost ·

    Polovina Britů je pro uskutečnění dalšího referenda o tom, zda má jejich země opustit Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury Reuters z průzkumu veřejného mínění, je…

  2. Americký Senát schválil Trumpovu daňovou reformu

    Společnost ·

    Americký Senát dnes schválil daňovou reformu, kterou prosazuje prezident Donald Trump a která snižuje daňové zatížení podniků i fyzických osob. Jde o největší změny v …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.