Na hotelový řetězec Mandarin Oriental zaútočili hackeři

Síť luxusních hotelů Mandarin Oriental potvrdila, že z jejích systémů na zpracování karetních plateb někdo ukradl citlivé údaje o platebních kartách. Řetězec neupřesnil přesný počet hotelů, kterých se únik dat týká, BBC však píše, že by mohlo jít až o 45 poboček v Evropě a USA.

Firma uvedla, že ačkoli byly její systémy vybaveny nejmodernějšími antivirovými programy, nepodařilo se jí zachytit škodlivý software, který shromažďoval data o platbách klientů.

Hackerům se však podle vyjádření firmy podařilo získat jen čísla patebních karet. Další údaje, kterými se finanční operace ověřují zůstaly stejně jako osobní data klientů v bezpečí. Manadarin Oriental podle BBC přesto doporučil všem klientům, kteří byli ubytovaní v jeho evropských a amerických hotelích, aby věnovali zvýšenou pozornost transakcím na jejich platebních kartách. Řetězec zároveň varoval ostatní provozovatele hotelů.

Bezpečnostní expert Brian Krebs uvedl, že problémy by se mohly týkat hostů, kteří v hotelích Mandarin Oriental pobývali těsně před Vánocemi. Podle Krebse by mohly být škody v případě zneužití karet poměrně vysoké. V Manadrin Oriental totiž často přespávají hosté, kteří mají na účtech hodně peněz nebo disponují kreditními kartami bez úvěrového limitu.

 

Zdroj: BBC

 

Na hotelový řetězec Mandarin Oriental zaútočili hackeři Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.