Mánesův most se poprvé v historii otevře kultuře

Na pražském Mánesově mostě se poprvé v historii uskuteční kulturní akce. V sobotu 2. června se přímo na mostě koná oslava sousedství mezi Čechy a Němci. Namísto aut a tramvají si návštěvníci akce užijí koncertů, divadla, diskusí, workshopů nebo ochutnávek. Na své si přijdou i sportovní nadšenci. Ti si mohou zahrát fotbal s výhledem na pražské dominanty.

Přímo na Mánesově mostě a na jeho obou koncích se v sobotu 2. června představí přední české i německé kapely jako KRAFTKLUB (DE) a Mydy Rabycad (CZ), Itchy (DE), Never Sol (CZ), Xavier Darcy (DE), Ondřej Ruml (CZ) a další.

Oslavy pořádá Česko-německý fond budoucnosti k výročí 20 let od svého založení. Za tu dobu bylo realizováno více než 10 300 společných projektů, díky nimž se Češi a Němci setkávají, mohou vzájemně poznávat svůj svět, kulturu i dějiny.

 

Česko-německý fond budoucnosti rozdělil přibližně 57 miliónů eur. Většina prostředků plynula na podporu škol a mládeže, další část pak podpořila kulturní projekty, partnerství obcí a zájmových sdružení, dialogy a vědecké projekty, obnovu památek, publikační činnost a sociální projekty pro národnostní a jiné menšiny. Především se fond podílel na odškodnění obětí nacismu.

 

Více informací o programu oslav najdete na webu: www.most20.cz. Více informací se rovněž dozvíte na Facebooku: ZDE.

 

Zdroj: Youradio News

Mánesův most se poprvé v historii otevře kultuře

reklama

Další články

  1. Venezuela propustila vězněného Američana

    Společnost ·

    Američan vězněný ve Venezuele byl propuštěn a ještě v sobotu přiletěl do vlasti. Oznámil to americký prezident Donald Trump, který se jej večer místního času chystá př…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.